ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:20 25.12


95 років тому у Полтаві помер Володимир Короленко

Музей Короленка у Полтаві і через багато років після смерті видатного земляка зберігає давню традицію пригощати своїх гостей традиційним Короленківським чаєм, завареним на двадцяти травах.

У мальовничому куточку старої Полтави, на самому початку вулиці Короленка під номером 1 (стара адреса: вулиця Мало-Садова, 1) стоїть одноповерховий білий будиночок із просторою дерев’яною терасою. Це обитель письменника широкого та яскравого обдарування Володимира Галактіоновича Короленка, який став класиком світової літератури кінця ХІХ - початку ХХ століття. Сюди він переселився із центральної частини міста, проживши там три перші свої полтавські роки, і вже тут, квартируючи на садибі лікаря Олександра Вікентійовича Будаговського, провів 18 останніх років свого життя (1903-1921). Саме тут завершився 25 грудня 1921 року його земний шлях й розпочався відлік уже посмертної слави.

...Початком же діяльності музею можна вважати 1928 рік, коли родина письменника відкрила двері свого помешкання для численних відвідувачів, обладнавши у найбільшій кімнаті будинку виставку "Життя і творчість В. Г. Короленка", а також зберігши у первозданному вигляді робочий кабінет митця. Першим директором музею Короленка стала старша донька Володимира Галактіоновича - Софія. І понині двері короленківського дому гостинно відчинені для всіх.
Двір музейного комплексу залишається привабливим в усі пори року. Гості тут можуть перегорнути славні сторінки життєвого шляху письменника-громадянина, адже Короленко – особлива постать в нашій історії: ніхто більше за нього не проникався біллю людей різного національного, релігійного та соціального походження. Вони також мають змогу поринути у світ чудових короленківських творів: "Діти підземелля", "Сліпий музикант", "Історія мого сучасника" та багатьох інших, які багато років прикрашали сторінки шкільних хрестоматій.
Минуле має свою магію. Руйнуються імперії, змінюються покоління, а минуле живе дякуючи проявам тієї ж матеріальної культури: ломберним столикам, віденським стільцям, варшавським ліжкам, гасовим лампам, шторам та ламбрекенам. У музеї зібрана оригінальна колекція речей декоративно-ужиткового мистецтва кінця XIX — початку XX століття епохи модерну, оригінальні світлини, рукописи самого Короленка та інших письменників-класиків, книги із власної бібліотеки митця. Багата фондова колекція із понад 10 тисяч експонатів дозволяє віддати шану тій епосі, в часи якої жив і творив видатний полтавець.
Той, хто завітає у цей заповідний куточок Полтави, назавжди залишиться його палким прихильником. Саме тут була запроваджена інтелектуально-розвивальна гра-квест "Скарби Короленківської садиби". Учасники проходять ряд випробувань, пов’язаних зі знаннями в області літератури, історії, географії, етнографії, мистецтва, оперують інформацією про життя та творчість письменника-демократа Володимира Короленка. Ця розробка викликала неабияке зацікавлення не тільки серед дитячої аудиторії; студентські та педагогічні колективи також неодноразово відшукували скриню з Короленківськими скарбами!
Музей Короленка зберігає давню традицію пригощати гостей традиційним Короленківським чаєм, завареним на двадцяти травах.
Серед оригінальних проектів особливе місце займає театралізована екскурсія та інтегрований урок з елементами психологічного тренінгу "Сліпий музикант". Із середини грудня і далі, аж до Стрітення, у музеї гамірно - сотні дітлахів поспішають на Короленківську ялинку до Миколая й Діда Мороза, далі святкують Різдво, Василя та Маланки, палять опудало зими на Масляну. У цей період музейний простір стає казковим, сяючим, музичним і сповненим піднесеного настрою.

 

При підготовці матеріалу використані дані інтернет-сторінки "Полтавський літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка".

постать, особистість, культура, література, дата, Володимир Короленко, музей

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.