ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:28 12.02


Якщо мер не змінить радянські назви в Полтаві, за 8 днів це зробить ОДА

У місцевих громад, у тому числі полтавської, залишилося вісім днів, аби перейменувати вулиці на власний розсуд. З 21 лютого ці повноваження перейдуть до Полтавської облдержадміністрації.

З 21 лютого розпочинається останній етап впровадження закону про декомунізацію. Від того часу право перейменовувати населені пункти, вулиці, парки та інші топоніми, демонтувати монументи радянської доби переходить від органів місцевого самоврядування до облдержадміністрацій, повідомляє прес-служба ОДА.

Зокрема, у міського голови Полтави залишилося вісім днів, щоб розлучитися із тоталітарним минулим на власний розсуд. Про це під час чергового засідання робочої групи з координації та моніторингу впровадження плану заходів з виконання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" нагадав голова групи, керівник апарату Полтавської облдержадміністрації Микола Білокінь.

У звіті Українського інституту національної пам'яті Полтавська і Запорізька області були названі найгіршими в державі щодо запровадження декомунізації. Проте, малася на увазі бездіяльність органів місцевого самоврядування у цьому напрямку. Адже до 21 лютого саме вони мають повноваження втілювати в життя норми закону.

Після 21 лютого вступить у дію третій завершальний регіональний етап щодо декомунізації. І тут вже голова ОДА своїм розпорядженням зможе змінити назви. Аби населені пункти на Полтавщині таки отримали ті назви, які пропонує громада, присутніх керівників РДА, мерів міст закликали знайти компромісні рішення та врахувати думки людей.

За інформацією директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вадима Штефана, за січень цього року перейменували 506 тоталітарних топонімів, знесли 52 пам'ятники тоталітарного режиму:

Лідером з виконання закону про декомунізацію на сьогодні є Миргород. У курортному місті взагалі не лишилося топонімів комуністичного режиму. Натомість у Глобинському районі та Кременчуці таких назв найбільше. Загалом в області неперейменованими залишаються понад 2 тисячі вулиць, парків, провулків, скверів.

У Гадячі та Гадяцькому районі, Комсомольську на сьогодні не залишилося жодного пам'ятника діячам радянської доби. Натомість антилідером у списку залишається Полтава, оскільки міська влада не демонструє активних дій у плані перейменування вулиць.

Під час засідання групи озвучили й нові назви населених пунктів, які можуть з'явитися на мапі Полтавської області. Так, Комсомольськ може стати Наддніпрянськом, якщо сесія міської ради 16 лютого проголосує за відповідне рішення.

Лесь ГАВРИЛОВ

перейменування, декомунізація, назва, ОДА, Мамай, Штефан, Білокінь, Комсомольськ, Наддніпрянськ

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.