ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

22:14 14.02


На день Валентина полтавці вирішили не одружуватися

У державних органах реєстрації цивільного стану нам розповіли, що охочих одружитися 14 лютого у Полтаві не знайшлося.

Зазвичай на День святого Валентина у Полтаві реєстрували десятки шлюбів. Цьогоріч молодята дружно проігнорували святковий день, подейкують, що через те, що рік високосний.
Напередодні свята всіх закоханих цьогоріч, в суботу, 13 лютого в міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану одружилися шість полтавських пар.


За легендою, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія (III ст.) і поруч із основним покликанням займався природничими науками та медициною. Войовничий Клавдій нібито вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав документ, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, приймачка якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.

Нині над історією цього свята мало хто замислюється. Навіть існує думка, що Валентинів день –просто вдалий маркетинговий хід продавців квітів і сувенірів.

Артур ЗАПЕКА

Валентинів день, свято, шлюб, історія

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.