ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 05.08


Аграрії області вже зібрали півтора мільйона тонн зерна

Намолочено на Полтавщині 1,5 млн тонн — це на 600 тисяч тонн більше минулорічних показників на цей час.

 

Аграрії Полтавщини зібрали 1,5 млн тонн зерна, про це повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергій Фролов.

Він зауважив, що цьогоріч ранніх зернових до збору підлягає 327 тис. га, на сьогодні обмолочено 85% до прогнозу. Намолочено 1,5 млн тонн — це на 600 тисяч тонн більше минулорічних показників на цю дату. Середня врожайність склала 55 ц/га — це, фактично, на 1,3 тонни більше з кожного гектара, ніж минулоріч. Зокрема, пшениці намолочено 1,2 млн тонн, середня урожайність склала майже 60 ц/га. Орієнтовно аграрії Полтавщини планують завершити жнива до кінця першої декади серпня.

Для потреб області 1 млн тонн зернових цілком достатньо. У середньому, близько 70% зібраної пшениці завжди були продовольчої якості, цьогоріч — на рівні 50%. Переважно це зерно 3 та 4 класу. У поточному році ціна на пшеницю збільшилися лише на 15% у порівнянні з минулим, а за останній тиждень — зменшилася на 4%.

Загальна потужність ємностей для зберігання зерна в області — до 6 млн тонн, із них на початку жнив було зайнято 1,5 млн тонн.

Крім того, цьогоріч в області дещо зменшилися площі посіву соняшника, перевага надається сої. Це, насамперед, пов’язано з ціновою політикою, адже у поточному році ціна на неї зросла на 70%.

агросектор, зерно, урожайність, жнива

За темою:

  • Аграрії області намолотили три з половиною мільйони тонн зерна
  • Аграрії Полтавщини намолотили понад три мільйона тонн зерна
  • Аграрії Полтавщини перетнули екватор збирання зернових
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.