ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:37 14.05


Айн Ренд на полтавській сцені: маємо честь запросити

Є принаймні десять причин для того, щоб завітати 18 травня до театру імені Гоголя, де вперше на полтавській сцені поставлять виставу за твором легендарної письменниці Айн Ренд.

1. Перша причина - це, звісно, прем'єра. Ви точно ніколи в своєму житті ще не бачили твори Айн Ренд на полтавській сцені. І не скористатися такою нагодою буде помилкою, адже хто знає, коли до нас хтось завітає із Айн Ренд наступного разу...
2. Вистава "Ніч 16 січня" - детектив, який відбувається прямо під час судового засідання. Інтрига присутня до самого фіналу - і це дуже цікаво...
3. Інтерактив. Із числа глядачів обрані 12 тих, хто виконуватиме роль присяжних. Вони нічого не говоритимуть, тільки уважно слухатимуть, але саме від вердикту присяжних залежить фінальна сцена.
4. Серед акторів, які даватимуть "Ніч 16 січня" на сцені театру імені Гоголя - кілька полтавців, тому серед земляків (родичів, друзів) вони гратимуть із особливим натхненням.
5. В основу п'єси поставлене протистояння індивідуалізма та конформізма, і рішення присяжних демонструє що з цього вони обирають.
6. Ренд написала "Ніч 16 січня" в 1933 році. На той момент їй було 28 років і вона жила в США вже 7 років після імміграції з СРСР, де її відверто антикомуністичні погляди могли поставити під загрозу її життя. До цього вона ніколи не писала сценарії для вистав самостійно.
7. Цю виставу грали на Бродвеї. Прем'єра у Нью-Йорку відбулась 16 вересня 1935 в театрі "Амбасадор", і її показували протягом наступних семи місяців, а закрили 4 квітня 1936 року після 283 щоденних вистав!
8. В Україні "Ніч 16 січня" вперше поставив колектив Чесного театру (режисер — Катерина Чепура) в перекладі Артура Переверзєва українською мовою. Прем'єра відбулась на базі театрального центру "Пасіка" 19 жовтня 2016 року. Полтава - перше українське місто після столиці, яке побачить цю виставу.
9. Організатором показу вистави у Полтаві є інтернет-сайт новин "Полтава 365", і частина коштів, отриманих від продажу квитків, буде направлена на розвиток незалежних медіа-проектів.
10. Я особисто був минулоріч на всеукраїнській прем'єрі у Києві і після вистави вирішив обов'язково привезти її до Полтави, аби наш глядач також мав змогу доторкнутися до світової класики. Рекомендую!

культура, театр, вистава, анонс, Айн Ренд, прем'єра

За темою:

  • Полтавців запрошують до театру
  • Посадовців міськради Полтави звинуватили у службовій недбалості
  • У Полтаві 19 грудня відкриють головну ялинку міста
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.