ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:15 27.04


Акції Ferrexpo Жеваго впали на третину через підозру у відмиванні коштів

Капіталізація британської залізорудної компанії Ferrexpo, основним акціонером якої є Костянтин Жеваго, знизилася в ході торгів на Лондонській фондовій біржі більше ніж на 28%.


Як передає БізнесЦензор, про це керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook.

Компанія Ferrexpo за півдня втратила у вартості $ 500 млн, а її головний акціонер і за дивним сумісництвом гендиректор Костянтин Жеваго особисто втратив $ 250 млн. І все тільки тому, що аудитор засумнівався в тому, що компанія витратила дійсно на благодійні наміри $ 33,5 млн в 2017-2018 протягом років, а сьогодні аудитор вирішив звільнитися, мабуть не бажаючи покривати угоди керівників компанії

написав Олександр Паращій.

 

Аналітик відзначив, що це вже вдруге за останні 5 років, коли акціонери Ferrexpo страждають від результатів непрозорих рішень керівництва компанії.

Увечері в п'ятницю Ferrexpo повідомила, що два невиконавчих директора компанії - Мері Рейлі і Берт Накен - відмовилися балотуватися на наступний термін до ради директорів на чергових зборах акціонерів 7 червняю

А міжнародна аудиторська компанія Deloitte LLP відмовилася від продовження роботи в якості аудитора британської Ferrexpo plc, що контролює в Україні, зокрема, Полтавський і Єристівський гірничо-збагачувальні комбінати на Полтавщині.

Компанія розкрила розбіжності між аудитором і радою Ferrexpo з приводу ролі мажоритарного акціонера і гендиректора Костянтина Жеваго в благодійній організації Blooming Land.

Ferrexpo заявила, що у її правління є "одностайна думка", що Жеваго не має впливу на благодійність — це суперечило оцінці Deloitte.

Раніше Ferrexpo кілька разів відкладала публікацію річного звіту за 2018 рік у зв'язку  незалежною перевіркою щодо благодійних пожертвувань компанії на користь Blooming Land.

4 лютого 2019 року було засновано незалежний комітет з перевірки (Independent Review Committee - IRC), який вивчає здійснені пожертвування Ferrexpo через розбіжності, що містяться в банківських виписках.

На початку лютого поточного року Ferrexpo інформувала, що її аудитори Deloitte LLP отримали копії банківських виписок безпосередньо від благодійного фонду Blooming Land в рамках процесу перевірки використання внесків, зроблених Ferrexpo.

Blooming Land - це українська благодійна організація, яка була створена з основною функцією координації програми КСВ групи і надає медичні та соціальні послуги на місцевому, регіональному та національним спільнотам по всій Україні. Зазначалося також, що Blooming Land і її субфонд управляються окремо.

Згідно з результатами першого півріччя 2018 року, Ferrexpo в цей період пожертвувала $ 9,5 млн для Blooming Land. При цьому Ferrexpo не вносила ніяких додаткових пожертвувань в Blooming Land з травня 2018 року.

Робота заснованого 4 лютого незалежного комітету з перевірки ведеться спільно з радниками в Великобританії і Україні.

На додаток до невідповідностей в копіях банківських виписок, наданих Blooming Land, попередня робота виявила ряд невідповідностей в застосуванні засобів Blooming Land і її субфонду, що вказує на те, що не всі кошти були використані для їх заявленої мети.

Ferrexpo в 2018 році скоротила чистий прибуток на 15% - до $ 335,22 млн, збільшивши виторг на 6,4% - до $ 1274,03 млн.

Ferrexpo - швейцарсько-британська залізорудна компанія з активами в Україні. Основною діяльністю є виробництво та експорт високоякісних залізорудних котунів, використовуваних у виробництві сталі.

ПГЗК - основний актив котирується на Лондонській фондовій біржі компанії Ferrеxpo plc: вона володіє 100% акцій Ferrexpo AG, якій, у свою чергу, належить 99,11% акцій Полтавського, 100% Єристівського ГЗК і 99,9% Беланівського ГЗК.

Група Ferrexpo є найбільшим виробником і експортером окатишів серед країн колишнього СРСР. Поточні виробничі активи - Полтавський і Єристівський ГЗК.

Найбільшим акціонером компанії є її СЕО український бізнесмен, депутат Верховної Ради кількох скликань з Полтавщини Костянтин Жеваго - 50,3% акцій.   

Костянтин Жеваго, акції, Ferrexpo, зниження, непрозорість

За темою:

  • Апеляційний суд зняв арешт з акцій Полтавського ГЗК Жеваго
  • Борги та майно КрАЗу виставили на продаж
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.