ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:15 26.04


Активи Полтавського ГЗК продовжують блокувати

Днями Київський апеляційний суд із пʼятої спроби розглянув апеляційну скаргу Полтавського ГЗК щодо неправомірності накладення арешту на банківські рахунки підприємства, що ставить під загрозу його роботу. 

 

Колегія суддів частково задовольнила апеляційну скаргу Полтавського ГЗК, знявши арешт з рахунків комбінату, проте наклала арешт на грошові кошти на його рахунках. Про це повідомляє espreso.tv.

"Був накладений арешт на рахунки, суд скасував і наклав арешт на грошові кошти на рахунках. Тобто юридичну помилку, яка була очевидна, виправлено, а інших суттєвих змін немає", – зазначив Олександр Ружицький, адвокат ПрАТ "Полтавський ГЗК".

Правозахисник зауважив, що кожен документ слідства зазначає різну суму нібито несплачених податків, які БЕБ та СБУ вважають такими. Усі претензії до підприємства з боку слідства адвокат укотре заперечив.

"Акт податкової перевірки зазначав одну суму, експертиза слідства - вдвічі більшу. Аналітична ж довідка зазначила суму в 7 разів більшу. Суми гуляють у слідства, вони не можуть визначитись. Ми не оскаржуємо цю суму, ми не сперечаємось про суму, йде мова про те, що заниження як такого не було: ні на одну гривню, ні на один мільярд гривень" - додав він. 

На думку Дмитра Спатаря, першого заступника голови правління ПрАТ "Полтавський ГЗК", тепер для підприємства буде складно сплачувати критичні для виробництва платежі, а також надавати гуманітарну підтримку ЗСУ та українцям, які постраждали від війни. До блокування рахунків компанія активно займалася благодійною діяльністю і у 2022 році надала гуманітарну допомогу на суму близько 19 мільйонів доларів США.

Головний виконавчий директор "Ferrexpo plc", якій належить Полтавський ГЗК, Джим Норт у нещодавньому інтервʼю "NV Бізнес" заявив, що "кримінальне переслідування зі сторони БЕБ вважає абсолютно надуманим та безперспективним". Керівник компанії, акції якої котируються на основному майданчику Лондонської фондової біржі, додав, що "Ferrexpo plc" готова зробити перерахунок і сплатити більшу суму податків, якщо про це буде рішення суду за результатами розгляду претензії зі сторони податкових органів. Проте, наразі такого спору з податковим органом не існує.

бізнес, скандал, ГЗК, суд, гроші

За темою:

  • Жеваго планує оскаржити націоналізацію "АвтоКрАЗу"
  • "McDonald’s" відновлює роботу двох ресторанів у Полтаві й Кременчуці
  • Бджолярка з Полтавщини створила першу у світі фундацію жінок-пасічниць
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.