ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:35 23.12


Альпіністи Полтавщини готуються до підкорення Гімалаїв

Підведено підсумки чемпіонату країни з альпінізму 2015 року у найпрестижнішому - висотному класі, в якому збірна Полтавщини посіла престижне 5-е місце

У складі полтавських альпіністів виступали майстри спорту, інструктори з альпінізму Сергій Пугачов і Михайло Загірняк. У цьому році збірна Полтавщини штурмувала вершину Хан-Тенгрі (висота з покровом пікового льодовика - 7010 метрів) на Тянь-Шані - на кордоні одразу трьох країн: Казахстану, Киргизстану і Китаю. За це сходження (категорія складності - 5А) за маршрутом Погребецького збірна Полтавщини отримала 25 очок. Під час сходження Хан-Тенгі підкорив один із двох альпіністів збірної Полтавщини - Пугачов, а Загірняк дійшов до висоти 5800 метрів.

5-е місце збірної Полтавщини - об'єктивний результат, адже краще наших земляків у 2015 році виступили лише ті команди, що штурмували вищі гори. Чемпіонами стали альпіністи Черкаської області, які підкорили вершину Талунг (7349 м) у Гімалаях (5 очок), срібними і бронзовими призерами - за підкорення піку Перемога (7439 метрів) стали команди Одеса-Харків (11,5 очка) та збірна Сумської області (13,5 очка).

Сергій Пугачов (у центрі)

У найближчому майбутньому альпіністська збірна Полтавщини замахнеться на штурм вершин у Гімалаях, адже наші земляки вже мають досвід виступів на цій гірській системі. Досвідчений Сергій Пугачов, який нині виступає за Полтавщину, раніше мешкав у Горлівці Донецької області. Тепер він став лідером альпіністського спорту нашої області. В активі Сергія вже 6 гімалайських експедицій, зокрема він сходив на такі культові вершини як Макалу, Хідден Пік, Манаслу.

 Вадим ПРОХОРЕНКО

 

 

 

 

 

Разное, альпінізм, спорт, Пугачов

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.