ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:52 28.09


Американці вклали 5 мільйонів доларів у нову лінію з виробництва насіння соняшника

Американська компанія "DuPont Pioneer" проінвестувала на Полтавщині запуск нової лінії доробки соняшника на заводі "Стасі Насіння", вартістю 5 мільйонів доларів США.

Історія компанії "DuPont Pioneer" в Україні почалася у 1959 році, коли Микита Хрущов відвідав американський штат Айова. Він повернувся до СРСР із чітким баченням подальшого розвитку сільського господарства країни. Крім того, він привіз із собою гібриди кукурудзи торгової марки "Піонер", які придбав у Росуелла Гарста (Roswell Garst), ексклюзивного дистриб'ютора продукції "Pioneer" і прогресивного на той час фермера.

Компанія має велику мережу науково-дослідних центрів по всій Європі. Понад чотири роки тому "Pioneer" вклала більше 50 млн долларів у побудову сучасного насінневого заводу в Стасях.

Днями найбільший в області насіннєвий завод ТОВ "Стасі Насіння" запустив нову лінію доробки соняшника. У церемонії її відкриття взяли участь перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, керівник с/г підрозділу компанії "DuPont" у Центральній та Східній Європі Ігор Тесленко, керівник із виробництва насіння с/г підрозділу компанії в Європі Пітер Шипош, керівник с/г підрозділу "DuPont" в Україні Сергій Харін.

Кілька років тому у підприємство інвестувала кошти компанія "DuPont Pioneer". Увесь цей час, з моменту відкриття 2013 року, завод спеціалізувався на виробництві насіння гібридів кукурудзи. Але сьогодні для відкриття лінії з виробництва насіння соняшника "DuPont Pioneer" оголосили про додаткове інвестування майже 5 млн доларів США. Це дасть можливість виробляти українське соняшникове насіння.

Це особливий день. У нас продовжуються інвестиції, відкривається особлива соняшникова лінія

— заявив керівник с/г підрозділу "DuPont" в Україні Сергій Харін.

Керівник с/г підрозділу компанії "DuPont" у Центральній та Східній Європі Ігор Тесленко взагалі назвав Стасі центром Європейського агропромислового виробництва: "Сьогодні ми визначаємо подальший крок у побудові стосунків між "Pioneer" і Україною, які почалися багато років тому з відвідин тодішніми керманичами штату Айова".

Пан Тесленко зазначив, що незважаючи на числені випробування, через які пройшла Україна, відношення до українських аграріїв у компанії не змінилося. І сьогодні вона продовжила свої інвестиції, щоб українське сільське господарство повністю реалізувало свій потенціал, який представлений 42 млн га сільськогосподарських угідь.

Символічну червону стрічку не перерізали. Натомість, урочисто запустили прототип пісочного — "соняшниковий годинник", який відзнаменував відлік роботи нової лінії.

бізнес, інвестор, агросектор, соняшник, DuPont, Стасі

За темою:

  • Мешканці громади на Полтавщині отримали мільйон євро на розвиток
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.