ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:15 03.04


До кінця року Полтавщину мають забезпечити загальнобудинковими тепловими лічильниками

Наразі на Карлівщині не встановили жодного загальнобудинкового теплового лічильника, а на Решетилівщині встановили їх у всіх будинках району.

На сьогоднішній апаратній нараді в ОДА відзвітувалися за хід опалювального сезону та розповіли про заплановане до кінця року.

Поточний опалювальний сезон розпочався 17 жовтня. Протягом нього Полтавщина спожила близько 230 млн кубометрів газу. Цей показник перевищив споживання попереднього сезону та наближений до сезону 2014-15 років, що обумовлено нижчою середньою температурою за опалювальний період.

У порівнянні з сезоном 2015-16, за цей опалювальний сезон значно збільшилося число аварій на зовнішніх мережах. Це пов’язано зі зношеністю та ветхістю теплових мереж — 22% потребують повної заміни й реконструкції

 — сказав Едуард Рева, начальник управління житлово-комунального господарства Полтавської ОДА.

За опалювальний період виникло 129 зупинок котелень через раптове припинення електропостачання. За словами фахівців, подібні різкі зупинки також впливають на стан мереж.

Щодо економічного стану підприємств комунальної теплоенергетики — станом на 28 березня розрахунок за спожитий газ сягав 65%, що на 4% менше від попереднього опалювального періоду. Середній показник по Україні — 39%, тобто ми попереду в розрахунках за газ

 — зазначив пан Рева.

Загальний борг теплопостачальних підприємств області станом на 1 березня становить 573 млн грн. Начальник управління планує перекрити цю заборгованість за рахунок різниці в тарифах, погашення заборгованості установами, які фінансуються з державних та місцевих бюджетів,  відшкодуванням пільг та субсидій і сплатою боргів населенням.

Заборгованість підприємств водопровідно-каналізаційних господарств за електроенергію становить 171,5 млн грн. Рівень розрахунку за січень-лютий склав 99,6%, інформує прес-служба ОДА.

Стан встановлення загальнобудинкових вузлів обліку в Горішніх Плавнях та Миргороді становить 100%, а, до речі, у Полтаві найнижчий показник — 40%. Серед районів стан справ такий: Решетилівський — стовідсоткове забезпечення, а, наприклад, у Карлівському — нуль, Машівському — 8,3, Великобагачанському — 10, Полтавському — близько 15 відсотків.

В. о. генерального директора "Полтаватеплоенерго" Володимир Пасічко повідомив, що впродовж опалювального сезону на мережах підприємства виявлено 74 аварійні ситуації (на 40% нижче від минулого сезону). Час їхньої ліквідації тривав від 3 до 8 годин, тому не вплинув на якість послуг опалення.

На комерційному обліку підприємства знаходиться 594 будинки. Це 43,6% від їх загальної кількості. Із загальнобудинкових лічильників відбувається автоматизований збір даних

— повідомив Володимир Пасічко.

Збільшення вартості природного газу та електроенергії призвело до здорожчання тарифу на теплову енергію. Рівень розрахунків споживачів складає 70%, що нижче за попередні роки. Борг населення на 1 квітня склав 134 млн грн, госпрозрахункових споживачів близько 13 млн грн.

З метою зменшення заборгованості споживачів у 2016 році ПОКВПТГ Полтаватеплоенерго подало позовних заяв на суму близько 19 млн грн, та на 6 млн грн — за перший квартал 2017 року.

Заборгованість держбюджету за пільги й субсидії перед "Полтаватеплоенерго" станом на 1 квітня — близько 150 млн грн, а заборгованість підприємства за спожитий природний газ на майже 20 млн грн.

До кінця року плануємо встановити 100 відсотків загальнобудинкових лічильників, а це — 750 одиниць

— говорить Володимир Пасічко.

Кошти на заплановані заходи планують залучити здебільшого з інвестиційних програм, які планують затвердити найближчим часом.

 

влада, ОДА, лічильники, ЖКГ, опалення, гроші

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.