ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:32 21.05


Антимонопольний комітет вважає, що бюджет Полтави "схуд" на 19 мільйонів

В АМКУ вважають, що антиконкурентні дії Полтавської міськради призвели до втрати місцевим бюджетом майже 19 мільйонів гривень, адже орган місцевого самоврядування фактично усунув з ринку держзакупівель КП "ПМШЕД".

25 лютого минулого року сесія Полтавської міськради затвердила Програму розвитку ЖКГ та благоустрою міста. Головним розпорядником коштів за Програмою депутати визначили Управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому.

У квітні минулого року УЖКГ провело закупівлю послуг із утримання в належному стані об’єктів благоустрою та зелених насаджень. У перелік робіт входило утримання вулично-дорожньої мережі Полтави. Очікувана вартість — 65,87 млн грн.

У закупівлі взяли участь три компанії: КП "ПМШЕД", ПП "Будгарант-7″ та "УМБ № 23″. Найвигіднішу пропозицію надав перший учасник — 47,043 млн грн. Але в Управлінні її відхилили через невідповідність умовам проведення закупівлі. УЖКГ та КП "ПМШЕД" — пов’язані юридичні особи. Управління фактично здійснює контроль діяльності комунального підприємства.

Після цього УЖКГ визнало вигіднішою та акцептувало пропозицію ПАТ "УМБ № 23″. Управління уклало з товариством договір на 65,69 млн грн, що на 18,65 млн грн. перевищує пропозицію "ПМШЕД".

Управління повідомило, що у 2014 році "ПМШЕД" виступало учасником закупівель УЖКГ. Підприємство виграло торги на закупівлю послуг із поточного ремонту дорожнього покриття та тротуарів Полтави. В Управлінні наголосили, що торги проводилася за законодавством про закупівлі 2010 року. Але визначення пов’язаної особи у різних редакціях закону не відрізняються за сенсом, інформує прес-служба Полтавського обласного тервідділення АМКУ.

Полтавська міськрада фактично створила комунальне КП "ПМШЕД" для забезпечення утримання об’єктів благоустрою Полтави. Вона була обізнана щодо постійної участі підприємства у процедурах торгів Управління ЖКГ. Тому міськрада могла змінити розпорядника коштів за Програмою і зекономити бюджетні кошти.

Наслідок відхилення пропозиції КП "ПМШЕД", яке запропонувало майже на 19 мільйонів менше, ніж переможець, — нанесення можливих збитків місцевому бюджету. Міськрада не надала пояснень визначення саме Управління ЖКГ розпорядником коштів за Програмою. Хоча ці дії і призвели до усунення КП "ПМШЕД" з ринку. Міськрада переадресовувала листи та вимоги АМКУ на УЖКГ. А Управління повідомляло, що не має повноважень встановлювати та змінювати замовника закупівлі.

У АМКУ визначили, що дії міськради призвели до змін конкуренції на ринку держзакупівель.

Це порушення конкуренційного законодавства. Окремі суб’єкти господарювання здобули перевагу над КП "ПМШЕД" не завдяки власним досягненням, а через вплив органу місцевого самоврядування

— наголосив голова Полтавського тервідділення АМКУ Володимир Оніщенко.

АМКУ, конкуренція, ринок, міськрада, гроші, бюджет, держзакупівлі

За темою:

  • На вимогу АМКУ скасували переможця тендеру на дорожні знаки в Полтаві
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.