ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:52 27.04


Антимонопольний вважає, що хліб до дитсадків купували законно

У Полтавському АМКУ закрили справи стосовно порушення закону учасниками закупівель хлібу для дитячих садків на замовлення управління освіти Полтавської міськради.

В обласному відділенні Антимонопольного комітету (АМКУ) розглянули матеріали за ознаками порушення конкурентного законодавства ТОВ "Полтавахліб-3" та ТОВ "Кременчуцький хлібокомбінат". А також дослідили дії міського управління освіти як замовника. У результаті розслідування працівники тервідділення виявили незначні порушення, розпочате провадження закрили.

Тервідділення розпочало цю справу через підозру антиконкурентних узгоджених дій компаній. З боку управління освіти вбачалося завищення розміру закупівлі. Управління провело її без економії та неефективно

- повідомили в АМКУ.

Закладені середні споживчі ціни на хліб були значно вищими від цін його виробників. А у разі проведення замовником відповідного моніторингу, можна було би визначити найбільш вигідну вартість предмета закупівлі

- пояснив голова тервідділення Володимир Оніщенко.

Крім того, управління освіти повідомило очікувану вартість закупівлі та її обсяги під час відкритих торгів. Це дало змогу учасникам тендерних змагань запропонувати ціни на хліб вищі, ніж вони пропонують у звичайній торгівлі.

Під час розгляду справи з’ясувалося, що відділ освіти Полтавського міськвиконкому, проводячи закупівлі, оприлюднив суму і кількість товару відповідно до законодавства України.

У ході розслідування ми отримали інформацію, що індекс інфляції становив 1,65. Таким чином вони вийшли на ту ціну, яку заявили у тендері. Висновок — спотворення конкуренції не сталося

- пояснив далі Володимир Оніщенко.

Із суб’єктів господарювання зняті підозри, по них закрито справу. Відділу освіти тервідділення АМКУ винесло рекомендації.

Також, АМКУ дослідив ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку ТОВ "Полтавахліб-3" та ТОВ "БАХМУТ-ХЛІБ". Вони могли погодити свою поведінку під час проведення тендеру. Компанії пов’язані фізичними особами через родинні стосунки.

Такі відносини не можуть бути доказом наявності антиконкурентних узгоджених дій за відсутності інших доказів. Мова йде про спільність в оформленні документів, застосування кореляційного методу для визначення ціни, тощо. Ми закрили цю справу

- зазначив Оніщенко.

АМКУ, хліб, діти, закупівлі

За темою:

  • Газовики на Полтавщині зловживають монополією – АМКУ
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.