ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:22 13.06


Апеляційний суд поставив крапку у справі "Кречета"

Харківський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволені апеляційної скарги ПОГО МРТ "Кречет" та залишив рішення суду першої інстанції без змін.

У серпні 2017 року на адресу Державної екологічної інспекції у Полтавській області надійшло колективне звернення від громадян, які переймаються проблемами стану мисливських угідь Полтавщини. На підставі звернення Держекоінспекція у вересні 2017 здійснила позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Полтавської обласної громадської організації мисливсько-рибальського товариства "Кречет", інформує прес-служба Державної екологічної інспекції Полтавської області.

— Перевірка громадської організації виявила ряд порушень, — прокоментував ситуацію керівник Державної екологічної інспекції Полтавської області Вадим Осипенко. — Ми виявили відсутність погоджень із власниками або користувачами земельних ділянок; проведення полювання на території природно-заповідного фонду та зменшення поголів’я мисливських тварин.

Держекоінспекція з’ясувала, що суттєво зменшилось поголів’я оленя благородного, лані, козулі, муфлона, кабана.

— Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища проаналізували звіти про ведення мисливського господарства. Результати аналізу виявилися невтішними — зафіксовано значне зменшення тварин. Так, ми встановили, що загальна кількість копитних станом на 2016 рік порівняно з 2010 роком зменшилась на 148 голів, загальна кількість хутряних звірів зменшилась на 1 414 голів, а загальна кількість пернатих — аж на 10 231 голову.

"Кречет" самостійно не припинив використання мисливських тварин через погіршення їх стану та умов існування, зниження відтворювальної здатності та виникнення загрози знищення тварин. У зв’язку з виявленими порушеннями 8 листопада 2017 року Держекоінспекція звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом про розірвання договору користування мисливськими угіддями.

30 січня 2018 року Полтавський окружний адміністративний суд прийняв рішення про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Суд ухвалив рішення розірвати договір про умови ведення мисливського господарства укладеного між ПОГО МРТ "Кречет" та Полтавським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, припинивши право користування мисливськими угіддями загальною площею 51 940 га, — додав очільник Держекоінспекції.

ПОГО МРТ "Кречет" не погодилось із рішенням суду першої інстанції та звернулось до Харківського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою. Харківський апеляційний адміністративний суд 5 червня прийняв рішення про відмову у задоволені апеляційної скарги ПОГО МРТ "Кречет" та залишення рішення суду першої інстанції без змін. Таким чином поставивши остаточну крапку в судовому розгляді справи, який тривав сім місяців.

 

природа, екоінспекція, суд, мисливство, влада, МРТ Кречет

За темою:

  • ВРП проти Гальонкіна: відкрито дисциплінарну справу
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.