ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:15 15.08


Археологи показали полтавцям нові артефакти

Намисто, бронзові бляшки, залізний наконечник списа та вудила. Ці артефакти минулої ери показали археологи в краєзнавчому музеї Полтави.

Належали вони військовим, каже археолог Денис Гречко. Знайшли ці речі у двох курганах в історико-культурному заповіднику «Більськ» на Котелевщині. Датуються вони шостим (VI) та четвертим (IV) століттями до нашої ери.

Експозицію представили в краєзнавчому музеї, повідомляє Суспільне. Полтава

В місці, яке не було потурбовано грабіжниками, виявили набір кінської збруї, яка представлена залізними вудилами та псаріями, бронзовими бляшками та псаріями, нахрапниками у вигляді голови орла та варваркою.

В грабіжницькому лазі разом з залишками небіжчика, було виявлено ще залізний наконечник списа.

Керівник історико-культурного заповідника «Більськ» Ігор Корост  розповів, що знахідки передають на реставрацію до Харківської філії національного науково-дослідного реставраційного центру, де вони будуть відповідним чином опрацьовані.

Далі ці артефакти повернуть в Більськ, каже Ігор Корост.

Загалом археологічна експедиція тривала близько двох тижнів.

 Більський археологічний комплекс досліджується вже понад століття, але відкриття дарує кожний новий польовий сезон. Окрему увагу дослідників привертає некрополь городища в урочищі Скоробір, де сконцентровані аристократичні поховання скіфського часу.

 

Нагадаємо, Більське городище – це найбільше укріпленням скіфського часу в Східній Європі. Складалося воно з трьох укріплень. Перші археологічні розкопки тут провели 1906 року.

Більськ, розкопки, нові артефакти

За темою:

  • Найкращою світлиною Полтавщини став знімок Більського городища
  • У Полтаві презентували "Феномен Більського городища-2020"
  • Надрукували щорічник "Археологічні дослідження Більського городища"
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.