ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:51 10.02


АТОвці скаржаться на Геокадастр і домовляються з власниками земель

Полтавські бійці скаржаться на Держгеокадастр, який нібито не передає їм обіцяну землю. В установі ж стверджують, що вона ледь не вся - у власності сільгоспвиробників. На цьому грають "благодійники"-підприємці.

9 лютого у Полтавській районній держадміністрації працівники Держгеокадастру, голова Полтавської РДА Ліда Лепейко, заступник голови облради Євгеній Холод, громадські й політичні діячі, фермери й голови кількох сільрад радилися, як пришвидшити процес отримання землі учасниками АТО.

Бійці нарікали, що вже рік стоять у чергах на землю і досі не отримали її. Також були випадки, які на думку військових, свідчать про корупційність дій Держгеокадастру. Той, нібито, навмисне ставить незайняті земельні ділянки на аукціон, щоб не передавати їх АТОвцям.

У черговий раз чиновники зустрілися й попереливали з пустого в порожнє. Вони тільки роблять видимість роботи, реформ. На засіданні учасникам АТО виділили 50 гектарів землі, але мені це питання не цікаво. Хочу отримати землю за місцем проживання, а не за кілька десятків, а то й сотень кілометрів. Сам шукаю землю для себе й товаришів. Але щойно знаходжу підходящий клаптик, мені кажуть, що Держгеокадастр уже поставив його на аукціон. І мені пропонують брати участь в аукціоні, для якого потрібні великі гроші,

- розказав учасник бойових дій Володимир.

До нас звертаються АТОвці не тільки з Полтавського району, а й міста Полтави. За останні три місяці через відділ Держгеокадастру до головного управління надійшло близько 200 заяв на землю від учасників АТО. У подальшому їм надані дозволи на розроблення документації із землеустрою. Щодо наявності запасу земель у Полтавському районі, то більшість із є землями сільськогосподарського призначення і перебувають у користуванні в сільгоспвиробників й орендарів,

- прокоментувала Наталія Базавлук, начальник відділу Держгеокадастру в Полтавському районі.

Так, зокрема, частина земель нині перебуває у віданні ВАТ "Полтавське", чиї представники (зокрема, Геннадій Сікалов) були на зустрічі. Його представники нібито готові передати 50 га земель бійцям.

За нашою інформацією, у цієї структури є старий акт на право користування землею, однак він має його оновити, що досить проблематично зробити, адже земля виділена однією площею. АТОвцям цю землю можуть віддати, а потім "скупити" назад, тим самим знову легітимізувавши володіння.

Усі громадські об'єднання, пов'язані з АТОвцями, центр допомоги учасникам АТО будуть формувати списки бійців, які хочуть отримати ділянку на цій землі. У подальшому буде створений кооператив чи інша формація, щоб усі АТОвці в Полтавському районі отримали землю,

- розповів після зустрічі Валерій Довженко, керівник Центру допомоги учасникам АТО. Сьогодні у Диканьці проведуть виїзну нараду, де й будуть домовлятися й обговорювати технічні деталі передачі земель.

Валерій БЕРЕЗЕНКО

земля, АТО, кадастр, Держгеокадастр, ВАТ Полтавське

Топ-5 за тиждень :









Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.