ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:45 23.10


Аудитори виявили на Полтавщині порушень на 38,6 мільйонів гривень

Під час апаратної наради 23 жовтня в Полтавській ОДА підсумували результати роботи Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області за 9 місяців 2017 року.

За результатами проведених ревізій аудитори виявили порушень на загальну суму 38,6 млн грн Підсумки роботи Управління озвучила його очільниця Ірина Салогуб .

Зараз державний фінансовий контроль стає інструментом перш за все запобігання та попередження порушень, оцінки діяльності підприємств і установ та надання рекомендацій для покращення. Все більшої ваги у державному фінансовому контролі посідає такий контрольний захід, як державний фінансовий аудит,

— сказала Ірина Салогуб.

У порівнянні з минулим роком, їх кількість збільшилась утроє. За дев׳ять місяців поточного року Управлінням проведено шість аудитів суб’єктів господарювання та взято участь у проведенні шістьох державних фінансових аудитів виконання бюджетних програм та суб’єктів господарювання.

Також Ірина Салогуб зауважила, що у Полтавській області результативність та ефективність заходів державного фінансового контролю на високих позиціях. Установлено значні суми неефективного використання фінансових та матеріальних ресурсів, що призвели або можуть призвести до втрат, на суму понад 232 млн грн.

Для удосконалення діяльності та досягнення належного результату керівникам підприємств надано 82 рекомендації та пропозиції щодо перегляду прийнятих управлінських рішень, укладених договорів, контрактів, тощо. Керівниками впроваджено 57 рекомендацій та підприємствами досягнуто економічного ефекту на 1 млн грн.

За результатами ще одного напряму державного фінансового контролю, державного фінансового аудиту окремих господарських операцій, виявлено ризикових операцій на загальну суму 142,8 мільйонів гривень, — додала Ірина Салогуб.

Ще одним напрямом діяльності Держаудитслужби щодо попередження фінансових порушень є аналіз стану закупівель. Мова про перевірки, які здійснюються шляхом запиту документів, без виходу на об’єкт контролю.

Таким чином попередили витрати на закупівлю товарів, робіт і послуг шляхом відміни торгів та розірвання укладених договорів на 337,8 мільйонів гривень. При цьому Управління й далі проводить ревізії. У результаті забезпечили усунення втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 38 млн грн.

Зокрема, завдяки вжитим заходам до бюджетів різних рівнів, а також до бюджетних установ і організацій та підприємств надійшло понад 5,4 млн грн.

Забезпечили відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на суму майже 32,6 млн грн. Забезпечили наповнення державного та місцевих бюджетів на 6 млн грн, по закріпленим за Держаудитслужбою платежами.

Загалом за 9 місяців поточного року Управління провело ревізії та перевірки на 60 підприємствах, установах та організаціях, на яких виявлено порушення фінансово- господарської дисципліни. Під час ревізій фінансово-господарської діяльності та перевірок державних закупівель охоплено контролем фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 4,6 млрд грн, з них державних – 1,9 млрд грн, комунальних – 2,7 млрд грн.

За результатами проведених ревізій виявили порушень на загальну суму 38,6 млн грн. Втрат майже на 31,6 млн грн.

З них 8,8 млн грн – недоотриманих фінансових ресурсів і понад 22,8 млн грн – незаконних, нецільових витрат і недостач.

Протягом 9 місяців цього року до порушників бюджетної дисципліни застосовано 77 заходів впливу, а саме: в 12 випадках призупинено бюджетні асигнування, у 39 – зупинено операції з бюджетними коштами та у 26 - зменшено бюджетні призначення (асигнування) на 8,5 млн гривень. Пред’явлено 2 позови до суду щодо відшкодування винними особами збитків на суму 1,2 млн грн, ініційовано перед органами прокуратури та об’єктами контролю пред’явлення 17 цивільних позовів.

До правоохоронних органів передали матеріали 43 заходів державного фінансового контролю. За результатами розгляду яких розпочали 21 досудове розслідування, та вручили 4 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. За наслідками розгляду матеріалів ревізій, до кримінальних проваджень долучено матеріали 16 перевірок.

Правоохоронними органами за матеріалами ревізій складено 5 протоколів про притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності за корупційні діяння. До дисциплінарної та матеріальної відповідальності за ініціативою Управління притягнуто 106 посадових осіб та 6 посадових осіб об’єктів контролю звільнено із займаних посад. За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 277 посадових осіб, за недотримання законодавства про бюджетну систему та за недоотримання законодавства про закупівлю товарів, робіт та послуг притягнуто до відповідальності по 1 особі.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 98,8 млн гривень, повідомила прес-служба Полтавської ОДА

ревізія, аудитори, порушення

За темою:

  • Аудиторська служба перевірить закупівлю полтавцями 47 квадрокоптерів для військових
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.