ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:10 20.11


"Автобус-привид" знайшов у Полтаві найкращого водія. ФОТО

До Полтави завітав "некеровний автобус", щоб в рамках проекту Національної поліції "Автобус-привид у пошуках найкращого водія України" вручити нагороду далекобійнику Миколі Музичишину.

В Україні стартував  спільний проект Нацполіції та Консультативної місії Європейського Союзу "Керуй". Його мета – привернути увагу до питання безпеки на дорогах та важливості дотримання Правил дорожнього руху.

Ще в жовтні Національною поліцією України була оголошена акція "Здай друга в поліцію" – українців запрошували долучилися до проекту і запропонувати кандидатури людей, які мають великий стаж безаварійного сумлінного керування транспортними засобами, на звання найкращого водія України.

Нарешті, 10 переможців визначено і дорогами України вирушив "некерований автобус", або автобус-привид. Він відвідує найбільші міста України, щоб вручити переможцям нагороди та привернути увагу інших водіїв до проблем безпеки на дорогах.

Цей автобус є уособленням водіїв без душі, які порушують правила і наражають на небезпеку інших учасників дорожнього руху. Адже в нас на території Управління патрульної поліції Полтавської області лише з початку нинішнього року сталося понад 1300 дорожніх пригод, в яких 400 осіб отримали травми різного ступеня тяжкості, 61 людина загинула. Це лише в Полтаві та вздовж траси Київ-Харків. А взагалі по області цифри набагато більші, на жаль

розповіла прес-офіцер ГУ Патрульної поліції Полтавської області Наталія Ширіпова.

Проект "Автобус-привид у пошуках найкращого водія України" стартував 9 листопада, учора вже завітав до Сум, де вручили першу нагороду сумчанину Євгену Янко. Полтава стала другим містом, що зустріло "автобуса-привида", де була вручена нагорода.

Утім, другий переможець в номінації "Найкращий водій України" не полтавець. Далекобійник Микола Музичишин народився на Хмельниччині, живе й працює в Дніпрі. Він має п'ять категорій водіння, його водійський стаж 22 роки (12 з них водієм важковаговика), за цей час він жодного разу не став учасником ДТП і не порушив правила.

В 2014 році, коли почалася мобілізація в зоні АТО, Миколу Музичишина призвали на військову службу, де закріпили водієм медичного транспорту – "швидкої допомоги". За час служби водій-санітар Микола Музичишин вивіз із зони АТО близько 400 поранених бійців. Він побував у найгарячіших точках – в Пісках, Авдіївці, ДАПі.

Тому, коли була оголошена акція "Здай друга в поліцію", про історію Миколу Музичишина написало багато людей, запропонувавши його кандидатуру.

Я бажаю всім безпеки на дорозі. Як то кажуть, береженого Бог береже. Допомагаймо один одному. Бо кожне життя заслуговує того, щоб бути збереженим

сказав Микола Музичишин.

Чоловік розповів, що має в Полтаві багато друзів і доволі часто та з великим задоволенням відвідує наше місто. А також подякував усім, хто пропонував його на участь в акції.

Проект полягає в тому, що був оголошений конкурс на кращу історію кращого водія. Якщо людина скромна, не хоче про себе нічого говорити, тоді його  друзі повинні були розповісти історію. Найбільше відгуків було про цю людину, яка сьогодні є тут у нас у Полтаві. Вручаємо в нашому місті, тому що він є далекобійником, і найбільше рухається територією Полтавської області

– пояснив керівник відділу зв'язків з громадськістю ГУ НП в Полтавській області Юрій Сулаєв.

А от друзі полтавських водіїв, на жаль, були не такими активними – не змогли запропонувати цікаву історію, гідну того, щоби її дізналася вся Україна. Тому полтавців серед переможців не буде.

На думку заступника Голови Національної поліції України Костянтина Бушуєва, позитивні історії мають спонукати інших людей дотримуватися правил кермування та бути більш уважними до інших учасників дорожнього руху.

На жаль, часто жертвами порушення правил дорожнього руху стають люди, які ніяк не можуть вплинути на обставини, які від них не залежать – вони є жертвами, в тому числі, тих водіїв, які віднімають їх право на життя. Зрозуміло, що патрульна поліція та національна поліція вживає всіх можливих заходів. Але такі акції є дуже важливими, їх розголос дає позитивний результат

– пояснив Костянтин Бушуєв.

"Автобус-привид" у супроводі патрульних поліцейських автівок майже дві години рухався вулицями Полтави, привертаючи увагу учасників дорожнього руху та закликаючи бути уважними і взаємоввічливими на дорогах.

Чи помічали ви, що машини почали їздити дорогами України так, ніби всередині немає живих людей? Часто ми не дотримуємося правил дорожнього руху та безжально вбиваємо людей на дорозі. Поводимося так, що виникає питання - чи є людина за кермом цієї автівки? Складається враження, що ні. 
Так і народилася ідея Автобуса-привида. Він став символом бездушного водіння та "відсутності" живої людини за кермом. Хочеться, щоб, побачивши цей Автобус, ми замислилися, чи безпечно ми керуємо, чи усвідомлюємо, що наше безвідповідальне ставлення може забрати чиєсь життя, або значно його змінити не на краще. Автобус-привид перш за все покликаний сказати: "будьте присутні за кермом!"

– розповідають організатори проекту "Керуй" на його офіційній сторінці в Фейсбук.

Після Полтави "автобус-привид" вирушить на південь України, щоб вручити чергову нагороду сумлінному водію. Наприкінці акції країна дізнається, хто ж стане "найкращим з найкращих" і отримає звання "Кращий водій України".

акція, поліція, безпека, дороги

За темою:

  • Студенти медуніверситету провели в Полтаві акцію "Інтернатура без примусу"
  • Акція на підтримку військовополонених з "Азову" відбулася у Кременчуці
  • Полтавські волонтери продають тюльпани, щоб зібрати кошти для ЗСУ
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.