ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 04.11


АвтоКрАЗ гасить зарплатні борги

Прокурор Полтавщини Антон Столітній запросив до прокуратури журналістів на прес-конференцію, де заявив, що прокуратура пред’явила підозру керівнику "АвтоКрАЗа" за невиплату вчасно зарплату.

За кілька останніх місяців вже погашено 85,9 млн грн борг, повідомила Кременчуцька газета.

 

 Столітній розповів, що після призначення на посаду, дивлячись новини в інтернеті, він побачив мітинги на прохідній підприємства, де люди вимагали зарплату, і тоді поставив завдання підлеглим займатися цією справою.

З того часу тривали слідчі дії. На підприємстві працює 1 427 осіб, 313 з них визнані потерпілими. Більше 300 осіб допитано. 90 доступів отримано до документів. Проведено 2 обшуки. 18 судово-економічних експертиз проведено. 46 томів справа...

 

Чому саме зараз кажу вам, бо довго тривали експертизи...

Зараз борг 38 млн грн...

Якщо керівник погасить найближчим часом борг, то звільниться від відповідальності», - заявив прокурор Полтавщини.

Антон Столітній каже, що керівник підприємства має два виходи із ситуації: або не гасити борг і отримати вирок, або погасити борг, поки триває слідство, термін якого - 2 місяці.

Щоправда, термін слідства може бути продовжено ще на кілька місяців. 

Тож виходить, аби не потрапити до суду і не отримати вирок, керівництво КрАЗу має погасити борг по зарплаті і краще всього - до Нового року.

На запитання, чи спілкувався А.Столітній з керівниками КрАЗу, і коли вони обіцяють погасити борги, прокурор області заявив, що ніколи з керівником автозаводу особисто, дивлячись йому в очі, не спілкувався, а процесуальному прокурору керівництво автогіганту обіцяє погасити борги найближчим часом.

За офіційною інформацією з "АвтоКрАЗу" 85,9 млн грн боргу за кілька останніх місяців вже погашено. 

Виплачуючи борги, підприємство поповнює міський бюджет податком із доходів фізичних осіб. Це сприяє виділенню коштів на потреби міських програм: від виплат зарплат бюджетникам до проплат за енергоносії.

Натомість міське керівництво в особі градоначальника Віталія Малецького, як і раніше, спекулює на темі КрАЗу.

Не замовивши останнім часом жодної машини на заводі, а купуючи МАЗи та китайську техніку, не підтримуючи кременчужан та місцевого товаровиробника, мер висловлює невдоволення виникненням заборгованості з податків у підприємства.

Не говорить він нічого і про поповнення бюджету за рахунок погашення боргу із зарплати. Виходить йому і так погано, і так ніяк. Така позиція вказує лише на одне – він явно хоче «поховати» «АвтоКрАЗ», а не допомогти автогігантові вижити. Очевидно, градоначальнику вигідніше працювати з тими, хто платить відкати за покупки, а «КрАЗ» на таке не йде.

А поміж тим, "АвтоКрАЗом" сплачено з погашеного боргу 9 939 885,80 грн податку на доходи фізосіб, 889 300,19 грн військового збору, ЄСВ - 18 205 507,69 грн. 

Автокраз, борги

За темою:

  • Підприємства області заборгували своїм працівникам понад 70 мільйонів
  • Борг жителів Полтавщини за комуналку наближається до трьох мільярдів
  • Податкова заборгованість "АвтоКрАЗу" склала майже сорок мільйонів гривень
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.