ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 05.06


"Батьківщина" отримала найбільше посад у складі ОВК на Полтавщині

31 травня Центральна виборча комісія утворила вісім окружних виборчих комісій із виборів народних депутатів України в межах Полтавської області. Усі ОВК були утворені у максимальному складі по 18 членів – загалом 144. 


Своїх представників у складі комісій мають 24 політичні партії. Найбільше посад отримала "Батьківщина" – 15 членів ОВК представляють інтереси цієї політичної сили. При цьому, 20 партій мають своїх представників в керівних складах ОВК. Згідно з аналізом ОПОРИ, в середньому члену ОВК - 46,8 років. При цьому, зі 144 членів 94 – жінки, та 50 – чоловіків. 

Із 24 партій, котрі мають своїх представників в складі ОВК, п’ять мають понад 10 представників: "Батьківщина" – 15, "Радикальна партія" – 13, "Опозиційний блок" – 12, "Народний фронт" – 12, "Блок Петра Порошенка "Солідарність" – 11. А "Ліберальна партія України" має найменшу кількість членів ОВК – 1.

Що стосується посад у керівному складі – голова, заступник або секретар комісії, то "Батьківщина", "Солідарність", "Народний фронт" та радикали мають по двох представників. Ще 16 політичних сил мають по одному представнику в керівному складі комісій.

Згідно з частиною 2 статті 107 Закону "Про вибори народних депутатів" окружні виборчі комісії утворюються не пізніше як за п’ятдесят днів до дня голосування за поданнями суб’єктів внесення подання, визначених пунктом 1 частини другої статті 27 цього Закону (не більше як по одній кандидатурі до складу кожної окружної виборчої комісії), а також партій - суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких було зареєстровано у загальнодержавному окрузі на останніх виборах депутатів (не більш як по одній кандидатурі до складу кожної окружної виборчої комісії), що вносяться до Центральної виборчої комісії не пізніш як за п’ятдесят три дні до дня голосування у порядку, встановленому статтею 27 цього Закону. Кандидатури від партій - суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких було зареєстровано у загальнодержавному окрузі на останніх виборах депутатів, включаються до складу комісій шляхом жеребкування в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією.

Згідно з частиною 1 статті 31 Закону повноваження окружної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її мінімального складу, визначеного частиною першою статті 27 цього Закону, на її першому засіданні, яке проводиться не пізніш як на третій день після дня прийняття рішення про її утворення.

"Під час утворення ОВК ЦВК дотрималась вимог законодавства відносно пропорційної частки в керівному складі комісій, розподіливши посади рівномірно між майже всіма політичними силами, котрі мають своїх представників у складі окружних комісій. ОВК мають три дні з часу їх сформування, щоб провести свої перші засідання", – сказав координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області Костянтин Донченко.

політикум, влада, вибори, ОВК, закон

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.