ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:04 10.02


Бійці АТО з Полтави скаржаться, що не отримують "бойові" тисячі

Міноборони за кожний день бойових дій на передовій, за знищення чи захоплення ворожої техніки має платити бійцям. За звітами – все прекрасно, а насправді знайти військових, які б отримали винагороду за військові подвиги, – складно.

Полтавець Владислав Погорецький більше року служить в зоні АТО, керує відділенням. За цей час отримав поранення. У Полтаві на нього чекає дружина, яка має ось-ось народити сина, але зараз він приїхати не може – немає зміни. Під час відпустки минулого року Владислав не зміг отримати нічого із тих пільг, які передбачені для учасників АТО.

Так, він дуже хотів взяти 10 соток під будівництво, але, за його словами, у міськвиконкомі дали зрозуміти – землі для нього немає і не буде. Погорецький служить у легендарній 72-ій бригаді Збройних Сил України, яку сепаратисти називають "чорною" за те, що ні разу протягом цієї гібридної війни вона не залишила свої позиції без наказу.

У нас були і захоплення, і знищення ворожої техніки, і полонені, і багато сутичок із противником. При цьому бойових не платять. Сказати по правді, особисто я на них і не розраховую. Сьогодні солдат отримує 7000 гривень зарплати плюс 4200 у випадку боїв на передовій і 1200 на "другій лінії",

- сказав виданню Poltava365.com Владислав Погорецький.

Так само, як і він, у зоні АТО нині знаходиться волонтерка Оксана Чорна.

У мирному житті вона була фотографом і мандрівницею. З початком війни на сході стала допомагати військовим, серед яких є вихідці з Полтавщини (возила зброю, обмундирування, їжу, придбані на пожертви). А зараз Оксана водить санітарну машину, яка евакуює "200-х" і "300-их", та надає пораненим першу медичну допомогу в сьомій окремій танковій бригаді сектора "М". Нещодавно отримала посвідчення учасника бойових дій.

По третьому бату в одному взводі до дембеля нічого не виплачували, після ж хлопці отримували якісь суми. Правда, дивні. 2400 гривень, наприклад, отримав командир взводу. Це могли бути і бойові, і перерахунок,

- відповіла Оксана Чорна на наше запитання з приводу бойових в одній із соцмереж.

Міноборони проблему визнає і вбачає її корінь у тому, що деякі командири не допомагають своїм підлеглим отримати грошові винагороди за подвиги на передовій. У зв'язку із цим Київ проводить "кадрові та роз'яснювальні" заходи. А військовослужбовцям радить телефонувати на "гарячу лінію" Департаменту фінансів Міноборони з питань грошового забезпечення та соціальних виплат за номером (044) 271-12-57.

Крім того, Міноборони звітує: за участь у бойових діях та збиту техніку сепаратистів у зоні АТО понад 23.5 тисяч військових отримали близько 106 млн гривень.

Владислав Погорецький та Оксана Чорна про ці цифри ще не знають. Так само й не знають про те, що чекає на них під час демобілізації. 

Нагадаємо, 2 лютого 2015 року Міноборони прийняло наказ №49 "Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій". Згідно із ним, зокрема, у п. ІІ-2 йдеться:

У разі участі у воєнних конфліктах чи АТО, інших заходах в умовах особливого періоду менше одного календарного місяця розмір винагороди визначається пропорційно дням участі, виходячи з її розміру, що становить не менш як 3000 гривень.

А у п.ІІІ-2.1. зазначено:

За безпосередню участь у бойових діях після видання бойового наказу військовослужбовцям військових частин виплачується додаткова винагорода в розмірі 1000 гривень за кожну добу такої участі".

Також додаткова винагорода передбачена "за успішне виконання завдань зі знищення (захоплення) техніки".

Але ЗМІ, у тому числі й полтавські, уже почали публікувати історії про те, як військові, повертаючись до мирного життя, не просто не отримують винагороди, а й "компенсують" державі кошти за втрачені у боях речі. Йдеться не лише про зброю або форму – навіть про портянки і чохли від фляг з водою.

Анна СОЛТОВСЬКА

АТО, війна, бойові, пільги, бійці, Міноборони, Чорна, Погорецький

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.