ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 07.06


Біленький запропонував створити у Полтаві новий музей із пам'ятниками радянщини

Голова Полтавської облради Олександр Біленький запропонував не руйнувати пам'ятники радянської доби, а зібрати їх в одному місці, щоби вони "несли інформацію про радянський тоталітаризм".

 

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький виступив із ідеєю створити "Музей окупації радянської доби", який би мав статус комунального підприємства. Про це він розповів в інтерв'ю Громадському радіо.

— Я би звернувся до істориків, які би порадили у якій спосіб переформатувати цю історичну спадщину. На останній президії обласної ради я вніс пропозицію створити музей окупації радянської доби. Щоб усе, що є у громадах, пам’ятки та пам’ятники, зібрати в одному місці. Наприклад, у Ризі є такий музей. Щоб не руйнувати, а показувати, як усе було: тоталітаризм радянської доби і те, що нині є, - сказав Біленький.

Ймовірно, відповідне рішення буде прийматися на наступній сесії облради, яка запланована на початок липня.

Нагадаємо, у 2017 році краєзнавчому музею передали скульптурну голову Володимира Леніна, яка до 2014 року була частиною пам’ятника "вождю світового пролетаріату". Де наразі знаходиться решта цього бронзового пам'ятника - достеменно невідомо.

музей, дерусифікація, влада, облрада, пам'ятник

За темою:

  • Полтавці провели щорічний музейно-мистецький "Екзюпері-фест". ВІДЕО
  • Суд скасував рішення про перенесення памʼятника Раїсі Кириченко
  • На Полтавщині перейменують ще 18 топонімічних об'єктів
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.