ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 02.08


Білоруси "шиють" шпигунство 54-річному полтавському підприємцю

Полтавський підприємець утримується в СІЗО білоруського міста Гомеля і не може отримати кваліфіковану правову допомогу. Йому висунули обвинувачення у шпигунстві.

Адвокат полтавця хоче привернути увагу влади та суспільства до проблеми свого клієнта, який утримується в СІЗО білоруського міста Гомеля і не може отримати кваліфіковану правову допомогу.

До журналістів Полтавщини звернувся адвокат Юрій Березовський, який уклав договір про надання юридичної допомоги 54-річному мешканцю Полтавської області (ім’я клієнта в його інтересах адвокат не може назвати).

25 травня полтавця затримали спецслужби РБ, неподалік білоруського Гомеля. Йому висунули обвинувачення у шпигунстві:

— Мій клієнт поїхав до Білорусі, щоб вирішити комерційну проблему, це просто особиста справа. Під час пересування країною він цікавився розкладом руху транспорту. Обвинувачення угледіло у цьому ознаки злочину — збір інформації — і записало в шпигуни. Чоловік ще до цього випадку пережив інфаркт. У такому стані може підписати все, що завгодно. Білоруська влада призначила йому безкоштовного адвоката, але чи буде він сумлінно захищати права мого клієнта за такою статтею? Я передав цю інформацію до МЗС, МВС, Мінюсту, в обидва посольства. Усі ці структури знають про мої повноваження. Тепер головна проблема у тому, щоби держава або самостійно втрутилася у цю ситуацію і забезпечила захист громадянина України, або дозволила мені перетнути кордон, щоб я почав захищати права свого клієнта.

Наразі білоруська влада не зацікавлена у сумлінному правовому захисті полтавця. Юрій Березовський занепокоєний тим, що, можливо, білоруський КДБ насамперед має на меті відрапортувати про виявлення шпигуна, тому суд навряд дотримається принципу змагальності у майбутньому судовому процесі.

Нагадаємо, у жовтні 2015 року росіяни засудили за "шпигунство" полтавця Юрія Солошенка, екс-директора заводу "Знамено", якого українській владі вдалося повернути на Батьківщину.

скандал, шпигунство, Білорусь, війна

За темою:

  • Українська компанія Parimatch почала збір підписів
  • Суд залишив скандального Корнєєва під вартою
  • У Полтаві виявили хвору на сказ лисицю
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.