ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:30 18.02


Більше тисячі полтавців покарали за ухилення від призову

Полтавські юнаки, які ухиляються від військової служби, не можуть взяти кредити, виїхати за кордон чи зареєструвати автомобілі. 1233 полтавця притягнули до адмінвідповідальності торік за ухилення від служби.

Про це йшлося на апаратній нараді в голови Полтавської облдержадміністрації.

Так, військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату, полковник Дмитро Губський прозвітував про підсумки проведення призову громадян області на строкову військову службу в 2019 році.

 

 

 

– Перший етап призову у 2019 році проходив протягом квітня-червня. А другий етап – жовтень-грудень. Навесні призову підлягало 662 особи, під час осіннього – 606. Весною 2019 року всі райони виконали план з призову на 100% завдяки зменшенню набору до прикордонної служби. Але восени не всі голови призовних комісій виконали поставлене завдання. На жаль, найгірші показники у Полтави, Машівки, Оржицького, Шишацького та Котелевського районів. Завдяки колективам Хорольського, Решетилівського, Чорнухинського, Глобинського та Гребінківського районів та інших, які перевиконали план-завдання, вдалося виконати поставлені цілі по області,

– розповів військовий комісар.

Щодо нового призову 2020 року, навесні з Полтавської області мають призвати 875 осіб.

Частково збільшити кількість призовників, за словами комісара, можна за рахунок новацій призовної кампанії. Указом Президента передбачено призов осіб, які досягли 18 років, а не з 20 років, як це було раніше.

Проте всім районним головам рекомендовано 18-річним юнакам надавати відстрочку.

 

 

Юнакам ховатися не треба, — підкреслив комісар. Усі, хто повинен отримати відстрочку, мають прийти до військового комісаріату, пройти медичну комісію і прибути на засідання районної комісії, де вони й отримають відстрочку або ж дадуть згоду на військовий призов і службу в армії.

 

А щодо тих громадян, які не з’явилися у військкомат, отримавши повістку, будуть направлені матеріали до органів Національної поліції.

Загалом, протягом 2019 року 1233 особи притягнули до адміністративної відповідальності за ухилення від строкової служби, 21 – до кримінальної. 

Зараз в Україні  діє єдина система призовників, які ухиляються від військової служби. І тепер така особа не зможе взяти кредит в банку чи оформити розстрочку. Так само, особам з цього реєстру буде відмовлено у виїзді за межі України чи реєстрації транспортного засобу.

Дмитро Губський також розповів про складнощі весняного призову, який збігається з проведенням чергового етапу медичної реформи.

Через реорганізацію закладів охорони здоров’я виникають збої у проведенні медичних комісій.

Відповідно до рапортів військових комісарів залишається не вирішеним питання подальшого проходження медкомісій призовниками в Полтавському, Семенівському, Кобеляцькому районах. У всіх інших районах і містах області питання проведення медичних комісій вирішили на місцевому рівні.

призов, ухилення від служби, відповідальність

За темою:

  • Військовослужбовці ТЦК масово роздають повістки полтавцям
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.