ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:45 03.12


Більшість ліфтів у Полтаві потребує капремонту

На початку 2021 року у Полтаві депутати міськради підтримали "Програму капітального ремонту ліфтів на 2021 - 2025 роки". На її реалізацію запланували виділити 250 млн гривень — по 50 млн щороку.

Наш будинок звели десь у 80-х. Точний рік не скажу, — розповіла Людмила.

Вона мешкає в дев’ятиповерхівці на вул. Головка, що у Полтаві, — За цей час, от скільки стоїть будинок, ні разу не міняли ліфт. Може, якби не хулігани, він би був у кращому стані, але маємо що маємо. Іноді у нього зайти страшно, так гуркотить! Ну і щоб дістатися мого поверху — а я живу на дев’ятому — треба вводити комбінацію клавіш. Затримувати кнопку закриття дверей і багато разів натискати цифру 9. Інакше він не поїде.

За словами Людмили, вони регулярно звертаються у ЖЕО №2, якщо ліфт ламається. А от куди звертатися щодо заміни ліфта — жінка не знає.

Жінка каже, що у ліфті все обклеєно рекламою, кнопки — місцями зламані, місцями випалені, а вкрита плямами лампа постійно блимає.

Як вказано у тексті програми, усього в Полтаві понад тисяча ліфтів. Із них 180 вдалося відремонтувати у минулі роки. А от 650 — давно «віджили» своє. Саме їхнім капітальним ремонтом і планує зайнятися місто.

«Житловий фонд налічує близько 1000 ліфтів, які встановлені у будинках різних форм власності. Більшість ліфтів введено в експлуатацію у період масового будівництва житла в місті у 70-х та наприкінці 80-х років минулого століття. Тому значна частина ліфтів відпрацювала визначений нормативними документами термін експлуатації – 25 років, морально застарілі і, згідно з національним стандартом України ДСТУ 7309:2013 «Установки ліфтові. Ліфти класів I, II, III, IV, V та VI», ці ліфти підлягають експертному обстеженню з метою визначення можливості та умов їх подальшої експлуатації», — йдеться у тексті програми.

Також у програмі вказали й очікувані результати після реалізації програми:

  • надійна і безпечна робота ліфтів і ліфтового господарства та недопущення аварійних ситуацій при експлуатації ліфтів;
  • скорочення термінів простоїв ліфтів;
  • приведення ліфтів та ліфтового обладнання багатоповерхових житлових будинків у відповідність до сучасних вимог;
  • інноваційний розвиток та впровадження новітнього обладнання у ліфтовому господарстві;
  • підвищення енергоефективності роботи ліфтів і ліфтового обладнання;
  • покращення соціально-побутового обслуговування населення та підвищення якості житлово-комунальних послуг.

«Полтавська Хвиля» спробувала дізнатися, на якому етапі зараз реалізація програми з ремонту ліфтів. Для цього, ми звернулися до заступника міського голови з питань ЖКГ Євгена Рички. Також направили кілька запитів в Управління ЖКГ, проте відповіді так і не дочекалися.

Враховуючи неконтактність пана Євгена, ми вирішили зв'язатись з представником «Будкомплекту» — приватного товариства з обмеженою відповідальністю, яка наразі займається технічним обслуговуванням ліфтів Полтави.

«Як формують списки ліфтів «під заміну»? У нас в Полтаві 80% ліфтів із закінченим терміном експлуатації. Тож, у принципі, якщо ткнути у будь-який не новобуд — не прогадаєш. Як формуються списки за пріоритетністю? Тут, думаю, ви і самі все розумієте. Знаю про приклади того, як першими в адресах «на заміну ліфтів» опинялися адреси бухгалтера КП«Ремліфт» (підприємство, яке обслуговувало всі ліфти КП «ЖЕО-2» до того, як його витіснило інше ТОВ «Будкомплект» — ред.), його начальника, працівників. Вони дають замовлення — і їм міняють у першу чергу. Окрім цього, першочергово замінюють ліфти у лікарнях та держустановах — з цим серйозно, — розповідає працівник «Будкомплекту» Олександр. На його прохання, справжнє ім’я чоловіка ми не вказуємо, — Щодо терміну експлуатації, там дуже неоднозначно. Багато ліфтів, які вже «від’їздили» 25 років, відремонтовують і продовжують термін ще на 5-10 або навіть запускають заново».

Усе залежить від того, створене у вашому будинку ОСББ чи він підпорядковується ЖЕО№2.

У першому випадку, згідно з законодавством України, ОСББ має обрати і укласти договір з компанією, що займається технічним обслуговуванням ліфтів. У Полтаві таких дві: «Полтаваліфт» та «Будкомплект». А далі у разі поломки звертатися на гарячу лінію обраної компанії.

Якщо ж вашим будинком опікується місто, слід звернутися у ЖЕО№2 або зателефонувати в аварійну службу обслуговування ліфтів.

«Полтавська Хвиля» перевірила, чи вона працює  — спеціаліст порадив, що робити у разі поломки та куди звертатися:

«У разі поломки телефонуйте на номер 68-85-08. Спеціаліст вас вислухає і направить ремонтників на місце аварії».

Щодо заміни ліфта — то тут складніше. Доведеться виходити «на рівень міста».

«Аби потрапити у чергу на заміну ліфта, треба написати заяву в Управління житлово-комунального господарства, де вказати стан ліфта, що саме не влаштовує. У ЖЕО №2 з цим питанням звертатися немає сенсу, бо тут тільки обслуговування ліфтів. Усі списки на більш серйозні роботи формуються “вище”», — повідомили у ЖЕО №2.
ліфт, ремонт, обмеження

За темою:

  • Ще пів сотні ліфтів запустили у Полтаві
  • У Полтаві відновлять роботу зупинених ліфтів
  • Влада Полтави обіцяє запустити всі ліфти до четвертого березня
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.