ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:03 24.07


Більська експедиція знайшла сенсаційні дитячі поховання скіфської доби

Міжнародна археологічна експедиція знайшла на Полтавщині, на території стародавнього Більського городища, два дитячі поховання скіфської доби, які вже назвали сенсаційними.

Серед предметів поруч із захороненими – буси з непрозорого скла, кераміка, залізний браслет та зброя. Знахідка унікальна і розкриває секрети поховального обряду скіфської епохи, вважають фахівці.

Знайти унікальні предмети вдалося археологічній експедиції на Більському городищі. В її складі – близько 50 студентів та аспірантів із усіх областей України, а також із Польщі. Експедиція тривала у рамках міжнародного проекту – 4-ї Польової археологічної школи, повідомляє Місто.

Денис Гречка, начальник Більської археологічної експедиції: "Тільки почала працювати 4-та Міжнародна польова школа, і в нас – знову сенсація. Тут ми виявили два поховання, які належать дітям до 10 років. Вони були покладені в невеличкі ями. Ми бачимо, що це поховання дитини, біля неї лежить скіфський бронзовий наконечник стріли 5-4 ст. до нашої ери. Біля другого похованого – намисто та залізний браслет".

сенсація, історія, археологія, експедиція, Більськ, поховання

За темою:

  • На Полтавщині прибрали російсько-комуністичну символіку
  • Полтавську художню школу назвуть іменем загиблого митця
  • Торік обласний архів оцифрував понад 230 тисяч документів
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.