ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:11 13.07


Бізнес Павла Фукса отримав дозволи на користування полтавськими надрами

На засіданні 20-ї сесії Полтавської облради найбільш резонансними стали питання надр. 12 липня обласна рада погодила надання спецдозволів на користування надрами на території Полтавщини компаніям бізнесмена Фукса.

На засіданні 20-ї сесії Полтавської обласної ради найбільш резонансними стали питання надр. 12 липня обласна рада погодила надання спеціальних дозволів на користування надрами на території Полтавської області ряду видобувних компаній, серед яких немає "Укргазвидобування". 

Зокрема, "зелене світло" отримали: ТОВ "ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ" – у вигляді спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) газу природного, нафти, газу сланцевих товщ; ТОВ "ТВИНС ГРУП", ТОВ "ЕЛІОН ІНВЕСТ", ТОВ "СЕНС-Д", ТОВ "ПРАЙС КОМПАНІ" – спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) нафти, газу природного, конденсату.

Раніше ми утримувалися від надання погоджень на отримання спецдозволів, щоб прискорити прийняття Верховною Радою України закону 3038. Це була наша принципова позиція. Закон прийнято, і тепер громади отримають частину рентної плати від видобування вуглеводнів. Зазначені компанії надали всі необхідні документи, уклали соціальні угоди з органами місцевої влади, тому ми погодили надання їм спецдозволів на користування надрами

 — прокоментував рішення голова постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр Сергій Мамоян.

Разом із тим, він зазначив, що депутати обласної ради контролюватимуть дотримання видобувними компаніями природоохоронного законодавства.

"Добро" на дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням природного газу, конденсату та нафти низка фірм отримала без проведення аукціону. До цього часу протягом кількох років усі подібні звернення від компаній — і державних, і приватних — у відповідь від обласної ради чули лише відмову.

Олександр Залужний, керівник Центру громадського моніторингу "Погляд", у минулому очолював обласну комісію з питань використання надр.

Раніше надавали згоди фактично абсолютно всім компаніям, які приходили і зверталися до обласної ради, ми погоджували їм ці дозволи. Єдина була вимога, щоб вони уклали договір про співпрацю і про свій соціальний внесок, брали на себе соціальну відповідальність. Я детально проаналізував, хто стоїть за цими новими компаніями. Це бувша компанія "Голден Деррік", яка заснувала нові компанії, передала їм права на свої ліцензії, які вона відстоювала в суді. Я тільки "за", якщо в нашу область зайдуть потужні інвестори, якщо в нашій країні буде видобуватися газ, нафта, газовий конденсат. Це – енергонезалежність, але єдине, що мене стримує, – це те, що всі ці абсолютно компанії, які вчора отримали погодження від обласної ради, пов'язані з одним олігархом

 — заявив Залужний Місту.

Ім'я цієї людини — Павло Фукс. Цей 46-річний бізнесмен із Харкова добре відомий як в Україні, так і в Росії. У сферу інтересів Фукса входять девелоперський, банківський бізнес і нафтогазова галузь. У 2017 році згідно з рейтингом українського журналу "Фокус" Павло Фукс зайняв 24-ту позицію в рейтингу 100 найбагатших людей України зі статком $270 млн.

Сума соцдоговорів, яку нам запропонували, але ми ще не підписали, – це 15 мільйонів гривень. Це – бонус, який йде в бюджет області, крім того, що офіційних платежів, які підуть в бюджет держави, в місцеві бюджети. Так само, як було з "Арабським Альянсом", з "Арконою". Вони заплатили бонус в обласний бюджет

 — заявив голова обласної ради Олександр Біленький.

 

влада, дозвіл, облрада, гроші, Павло Фукс, газ, нафта

За темою:

  • Чистий дохід вагонобудівного заводу суттєво скоротився
  • Курсы программирования в "IT Education Academy": новая профессия в сжатые сроки
  • На птахофабриці загинули понад триста тисяч курей
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.