ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 07.06


Бізнес Сергія Бєлашова перевіряють щодо ухилення від сплати податків

Нацполіція під керівництвом Офісу генпрокурора здійснює розслідування справи щодо можливого завдання Державному бюджету збитків на 1 мільярд гривень через уникнення сплати ПДВ низкою компаній із Полтавської, Харківської, Сумської та Київської областей.

 

Група осіб, яка контролювала діяльність компаній «Імона груп», «Партнер імпульс», «Кластер торг», «Адога універс» та «Терабуд-С», створила механізм формування фіктивного податкового кредиту через роботу з ризиковими та транзитними підприємствами шляхом проведення безтоварних операцій та підміни номенклатури товарів. Подібна незаконна діяльність призвела до збитків Держбюджету на суму понад 1 млрд гривень.

Встановлено, що менеджмент ТОВ «Синергія газ енерджи», ухиляючись від сплати податків, підробили первинні документи та податкову звітність по операціям із товариствами «ОІЛ трейд систем», «Арктикгаз інвест», «Марксвел», «Брікмап», «Айронкем» та «Еластін Мікс».

Виїзна перевірка діяльності «Синергія газ енерджи» протягом 2015-2018 року встановила порушень податкового законодавства на суму майже 140 млн гривень  та наклала штрафних санкцій на 32,2 млн гривень. Фактично, указані збитки встановлені за результатом проведення «псевдогосподарських» операцій із газом. 

Відповідно до висновку судового експерта, «Синергія газ енерджи» ухилилася від сплати 17,2 млн гривень податків під час імпорту до України 19,2 млн кубометрів газу, повідомляє Полтавщина.

Розслідуючи справу, слідчі припустили, що «поряд з реквізитами ТОВ «Синергія газ енерджи» групою невстановлених осіб також можливо використовувалися реквізити» наступних компаній: «Укрінвест групп», «Українська торгівельно-промислова група «Спеценергомаш», «Промо грандес», «ДІАС Компані», «Компанія торговий дім «Зернопродукт», «К.А.Р.Е. Трейд», «Грандвей», «Актуалбуд», «Компанія «Гепард», «Ком-Інвестбуд», «Закритий недиверси­фікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Верден» та «Білдхолдер».

У лютому 2023 року кошти цих компаній у банках «Південний», «Полтава-Банк», «ПриватБанк» та «Український капітал» визнали речовим доказом та рішенням Печерського райсуду Києва були арештовані. А вже 23 травня той же Печерський райсуд Києва погодив порядок зберігання арештованих коштів шляхом їх передачі Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Частина компаній пов’язана з депутатом з Полтави Сергієм Бєлашовим (власника «Укрінвест групп», «ДІАС Компані», ПАТ «ЗНВКІФ «Верден»), його дружиною («Актуалбуд») та партнера («Промо грандес», «Компанія «Гепард», «Ком-Інвестбуд» та «Білдхолдер»).

Сергій Бєлашов — податківець у минулому, а зараз підприємець, депутат Полтавської облради, голова фракції ВО «Батьківщина», газовий трейдер та співвласник банку «Український капітал».
Ліліана Бєлашова — дружина Сергія Бєлашова, підприємець й у минулому депутатка Полтавської міської ради від «Совісті України».
Віталій Сучков — податківець у минулому, бізнес-партнер Бєлашова, на якого записані відомі медійні активи. Зокрема, «Компанія «Гепард» з травня 2021 року є власником телеканалу «ІРТ» та газети «Полтавський вісник».

Напередодні рішення Печерського райсуду щодо передачі арештованих коштів до АРМА Київський апеляційний суд відхилив клопотання компаній, пов’язаних з Сергієм Бєлашовим, щодо скасування арешту рахунків.

 З ухвали суду відома позиція підприємця — кошти на арештованих рахунках отриманні у законний спосіб під час статутної господарської діяльності. 

бізнес, поліція, прокуратура, Сергій Бєлашов, скандал

За темою:

  • The Ukraine Tech Summit – гранты от Google и сотрудничество с украинскими стартапами
  • Держава продала старий спирткомбінат
  • Що таке ІПН?
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.