ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 30.07


Бот визначає інсульт та надає екстрену допомогу

Український лікар створив бота, який визначає інсульт та надає екстрену допомогу.

Бот Just save life створено для допомоги у розпізнаванні ознак інсульту та своєчасного звернення за допомогою.

Створив бота серцево-судинний хірург Андрій Маранов, який з початку повномасштабного вторгнення працює інструктором з тактичної медицини в Києві.

До війни він займався стартапами з 3D-друку та доповненої реальності, і проходив стажування у Кремнієвій долині.

Рішення створити робота з’явилося після того, як у його матері стався інсульт. Через те, що допомогу їй надали невчасно, вона стала інвалідом. Це сталося саме тоді, коли Андрій був за кордоном.

При підозрах на інсульт можна швидко та в доступній формі отримати інформацію про основні ознаки та запросити допомогу у найближчій швидкій допомозі, яка спеціалізується на інсультах.

Проста інфографіка допомагає користувачам, які навіть не мають досвіду, зрозуміти, які основні ознаки з’являються у людини при інсульті.

Український лікар створив бота, який визначає інсульт та надає екстрену допомогу

Інфографіка

Інфографіка

Інфографіка

Бот видає інформацію про лікарні, які мають контракт із Національною службою здоров’я. Загалом у списку 238 таких лікарень по всій Україні та надається інформація щодо них.

Для пошуку медустанови можна скористатися геолокацією, просто натиснувши кнопку «Знайти найближчу лікарню». Бот видасть п’ять найближчих.

Інформація про інсульт

За даними Американської асоціації інсульту, найпоширенішою причиною смерті та інвалідизації населення є саме інсульт. Однак, попри численні дослідження в цій галузі, досі існує багато помилкових уявлень про цю серйозну медичну проблему.

  • Інсульт трапляється тоді, коли припиняється адекватний кровотік у мозкових артеріях, що може призвести до тимчасового або постійного пошкодження тканин головного мозку. Тобто, на відміну від інфаркту міокарда, інсульт не має безпосереднього відношення до серця. Хоча, здоров’я серцево-судинної системи значно знижує ризики розвитку інсульту!
  • Середній вік пацієнтів, які перенесли інсульт, стає дедалі нижчим впродовж останніх років, що пов’язано із малорухомим способом життя, поширенням шкідливих звичок та стресами.
  • Аспірин не є першою допомогою при інсульті. Хоч аспірин і є антиагрегантним засобом та запобігає утворенню тромбів, та при ішемічному інсульті, коли мозкові судини вже закупорені тромбом, ефект буде мати лише тромболітична терапія. На додаток, при геморагічному інсульті аспірин буде навіть небезпечним Диференціювати ішемічний інсульт від геморагічного на догоспітальному етапі неможливо, тому категорично забороняється займатися самолікуванням
інсульт, бот, медицина

За темою:

  • Минулого тижня на Полтавщині від ковіду померло семеро людей
  • COVID-19: минулого тижня на Полтавщині померло 13 людей
  • Полтавщина отримала понад 7000 доз вакцини від грипу
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.