ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:12 29.12


Ексклюзив. Бублик: У нас не правосуддя, а демонстрація сили

В ексклюзивному інтерв’ю Poltava365.com нардеп Юрій Бублик розтлумачив, чому вийшов зі "Свободи", розповів, чи збирається вступати до іншої партії та прокоментував суд над Мосійчуком.

– Юрію Васильовичу, ваш демарш неабияк вразив всіх, хто вас знає.

– Мені до того, що я написав і оприлюднив у своїй офіційній заяві, додати нічого. Так, я не погоджуюся з кадровою політикою і авторитаризмом у партії. "Свобода" заточена під одного лідера. Можна сказати, що у ній не проводиться така необхідна реформа як децентралізація. Тобто рядовий амбітний активний свободівець не має можливості кар’єрного зростання всередині партії. Для того, аби йому обійняти якусь посаду в її структурі, потрібно сподобатися начальству, яке погодить його кандидатуру в Києві. Вважаю такий підхід неконструктивним. Але я бажаю "Свободі" розвитку і популярності серед людей, тому що вона єдина в Україні партія, яка має чітку ідеологію, націоналістична.

– Чи телефонував вам Олег Тягнибок або ви йому після оприлюднення заяви?

– Ні я йому, ні він мені. Справа у тому, що я два останні роки намагався знайти порозуміння із ним та його переговорниками. Але проблема залишається – відсутність конкурентного середовища серед партійців, натомість жорсткий авторитаризм. Тому установчі партійні конференції часом відбуваються формально. Наприклад ті, де обирають керівника осередка. Його кандидатура заздалегідь погоджена, і у бюлетені – тільки одна особа, її прізвище і все.

…Власне кажучи, до чого це призводить? В окремих районах "Свобода" або не має своїх осередків або вони присутні лише формально. Зрозуміло, такі політичні групки не можуть формувати громадську думку на користь "Свободи". І я хочу підкреслили, що це проблема не тільки Полтавщини, а й загальноукраїнська.

– Наприклад, у яких районах нашої області така ситуація?

– Наприклад, у Чутівському, Оржицькому, Великобагачанському.

– Юрію Васильовичу, можливо, тепер ви долучитеся до іншої політичної сили?

– Ні, ні. Найближчого року я не планую вступати до іншої партії.

– Тому що нині кожен себе встиг скомпроментувати? Як, наприклад, наш земляк, "радикал" Ігор Мосійчук…

– Ну, це однозначно політична справа.

– Ви не вірите, що він справді брав хабаря на тому відео, яке генпрокурор Шокін показав у Верховній Раді?

– Чому ж? Вірю. Я навіть знаю місце зйомки. Це кафе "Мюнхен" у Полтаві, там дуже смачно м'ясо готують. Але влада не з того почала. Чому до сих пір не сидять злочинці, через яких загинули люди на Майдані? Чому не притягнуті до відповідальності ті, хто приймав "закони 16 січня", через які, власне, і почалася Революція Гідності? От якби всі ці фігуранти сиділи – тоді можна було б братися за таких, як Мосійчук. А то дуже схоже не на правосуддя, а на демонстрацію сили...

Анна СОЛТОВСЬКА

бублик, свобода, мосійчук, політика

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.