ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:30 01.06


Будинок лікаря Волкенштейна захистять від перебудови

Столітню памʼятку у центрі Полтави планують зберегти. Суд зобов’язав полтавську владу укласти охоронний договір на будівлю.

 

Полтавський окружний адміністративний суд 27 травня 2024 року погодив позов прокуратури. Тепер комунальне "ЖЕО №2", яке є власником памʼятки, має укласти на будинок лікаря Волкенштейна охоронний договір.

Будівля розташована на вулиці Шевченка, 13. Вона ледь не єдина, що збереглася в Полтаві у гарному стані без реставрації, хоч її створили у 1886-1890 роках. З друкованих джерел дослідникам відомо, що памʼятку збудував Олексій Капітаненко. У ній досі збереглися автентичні віконниці, ґрати на вікнах початку ХХ століття, груби й ліпнина, яким понад сто років.

Раніше памʼятка належала лікареві Олександру Волкенштейну. Лікар Волкенштейн був завідувачем відділення Полтавського богоугодного закладу. Він викладав у земській фельдшерській школі, працював у лікарні "Товариства практикуючих лікарів", був головою Полтавського медичного товариства.

Коли у 1892-1893 роках на Полтавщині спалахнула епідемія холери, він зібрав групу лікарів та виїхав у села, щоб лікувати людей. Також Волкенштейн був членом організації "Унія", що у ті часи прагнула автономності України. 

культура, історія, будівля, спадщина, пам'ятка

За темою:

  • Перейменування: Антон Макаренко залишається у минулому
  • Полтавець намагався контрабандою відправити у США єврейську атрибутику
  • Відкрила категорію D: історія полтавки - водія автобуса
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.