ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 21.10


Будівлю вечірньої школи знову планують продати через аукціон

Багатостраждальну будівлю колишньої вечірньої школи на вул. Павленківська площа, 6 хочуть продати. Будинок неоднократно потерпав від пожеж і наразі його виставлять на електронному аукціоні.

Будівлю планують продати щонайменше за 1 млн 106 тис. 542 гривень, сказано на сайті Полтавської міської ради, де опублікували проєкт рішення «Про затвердження умов продажу та висновок про вартість комунального майна».

Приміщення вечірньої школи має площу 474,3 кв. м.

Рішення про продаж комунального приміщення затвердили на сесії міської ради 29 листопада 2019 року.

У 2017 році приміщення вечірньої школи орендувала ФОП Оксана Хардіна за 10 тис. грн на рік. Хардіна отримала дозвіл на  проведення невід’ємних поліпшень будівлі. Невід’ємні поліпшення проводили на фоні усних домовленостей з тодішнім міським головою Полтави Олександром Мамаєм – Хардіни зберігають і приватизують будівлю, місто отримує збережену пам’ятку, не вкладаючи в нього бюджетні кошти. 

Підприємець Олег Хардін раніше говорив ЗМІСТу, що налаштований брати участь в аукціоні, а 20 жовтня розповів, що тепер має подумати. Він каже, що початкова ціна завищена:

Це задорого. Там реально живих 4 стіни, треба робити демонтаж даху, підлоги, нема сходів. Я тепер не знаю чи братиму участь в аукціоні, ви мене шокували цією ціною. Я от думаю яка ж у нас в міській владі політика не постійна».

 

Як повідомляє ЗМІСТ, що Хардін витратив пів мільйона гривень на поліпшення приміщення у межах яких  винесли усе сміття, огородили будівлю від безхатченків, встановили двері та вікна, укріпили споруду. У законі про приватизацію комунального майна йдеться, що коли орендар виконав не менш як 25% ринкової вартості майна, яку визначає ПМР, то орендар отримує право на викуп майна. Олег Хардін каже, що заради приватизації й пішов шляхом виконання невід’ємних поліпшень.

Підприємець був готовий інвестувати у будівлю 6-8 млн грн, аби потім отримати молодіжний хостел в історичній будівлі. Заступник міського голови з юридичних питань Іван Сватенко розповів, що електронний аукціон вирішили проводити, аби ніхто не мав сумнівів у прозорості процедуру приватизації комунальної власності. За його словами, це не означає, що влада «закриває очі» на проведення невід’ємних поліпшень, які зробили орендарі у будівлі на Павленках.

Нагадаємо, вечірню школу на Павленках уже виставляли на аукціон.

Будівлю колишньої гімназії та вечірньої школи збудували більш як 100 років тому. Другу у Полтаві гімназію відкрили на Павленках у грудні 1917 року. Очолив її викладач Кадетського корпусу Павло Голобородько. Гроші на утримання закладу збирала організація «Просвіта». Починаючи з 1918 року гімназія носила ім’я Івана Стешенка, а у 1919 році, після приходу більшовиків, гімназія припинила існування. Уже після другої світової війни тут була жіноча школа № 9. Потім, у 1955 році, дівчат переселили у 25-ту школу. У будівлі на Павленківській площі, 6 відкрили 3-ю вечірню школу, яка працювала тут до 2009 року. Тоді міська влада виселила школу з історичної будівлі й перевезла на околицю Полтави. Після цього споруда не належала нікому, влада нею особливо не цікавилася і там почали відбуватися системні пожежі, споруда руйнувалася.

вечірня школа, Павленки, аукціон

За темою:

  • Дивовижна сила природи: "Рослина Карпат" запрошує до співпраці
  • "Ексвечірку" на Павленках продали за майже 2,5 мільйона гривень
  • Майно колишнього Лубенського винзаводу повторно виставили на аукціон
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.