ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:30 22.07


Вечірню школу на Павленках виставили на аукціон

Під час сесії Полтавської міськради більшість депутатів вирішили винести на аукціон 12 будівель. Серед них – споруда на Павленківській площі, 6, в яку підприємець Олег Хардін уже вклав пів мільйона гривень.

Ці кошти бізнесмен витратив на поліпшення всередині будівлі і сподівався на приватизацію згідно з законом України про приватизацію комунального майна. Своєю чергою, міська влада вирішила провести аукціон у відкритій формі, де всі бажаючі придбати споруду будуть у рівних умовах.

Сайт ЗМІСТ поспілкувався з Олегом Хардіним та заступником міського голови Полтави з юридичних питань про майбутнє вечірньої школи на Павленках. Школою на Павленках родина Хардіних зацікавилася у 2017 році. Тоді місто віддало споруду в оренду Оксані Хардіній за 10 тисяч гривень на рік. Невдовзі ФОП Оксана Хардіна отримала дозвіл на проведення невід’ємних поліпшень.

Олег Хардін розповів, що у межах цих робіт із будівлі винесли усе сміття, огородили будівлю від безхатченків, встановили двері та вікна, укріпили споруду.

Прохання надати дозвіл на невід'ємні роботи від орендарки

Прохання надати дозвіл на невід'ємні роботи від орендарки

Невід’ємні поліпшення проводили на фоні усних домовленостей з тодішнім міським головою Полтави Олександром Мамаєм – Хардіни зберігають і приватизують будівлю, місто отримує збережену пам’ятку, не вкладаючи в нього бюджетні кошти. 

 — Документально домовленості не фіксували, бо цього по суті не могло бути. Я навіть не знаю наскільки це юридично можливо було би —  фіксувати протокол намірів, наскільки цей документ мав би силу. Ми говорили з людиною, яка представляє місто про мої наміри зберегти будівлю, інвестувати сюди. Місту було це цікаво. Потім змінилася влада і очільник міста і змінилася уся політика. Я вважаю це рішення про аукціон абсолютно не справедливим, — сказав Хардін.

 

Олег Хардін

Олег Хардін

У законі про приватизацію комунального майна йдеться про те, що коли орендар витратив не менш як 25% ринкової вартості майна, яку визначає ПМР, то орендар отримує право на викуп майна. Олег Хардін каже, що заради приватизації й пішов шляхом виконання невід’ємних поліпшень.

Дозвіл на проведення поліпшень

Усі роботи погодили з депутатською комісією, отримали дозволи й тоді ж провели аудит невід'ємних поліпшень і їх зафіксували офіційно. Але тепер родина Хардіних знову опиняється у таких самих умовах, як і інші претенденти. Підприємець вважає це рішенням міської влади несправедливим і таким, що цілком може бути політичним:

 — Я спілкувався з Шамотою, розуміння немає. Назустріч йти не будуть. Кажуть,  що це питання для них принципове, вони через це з Мамаєм боролися. Вони за цей об’єкт тримаються, можливо, і з політичної точки зору, чи хочуть насолити. […] Граються у політику, але не мають стратегічного бачення щодо міста. Мені зараз морально некомфортно, та я незалежний у взаємовідносинах з міською владою.Ця ситуація може бути пов’язана з виборами, бо більшість хотіли бачити мене в команд, а я чесно сказав, що з тим, хто є зараз, я себе не бачу. І бачите як швидко відбулася реакція, — резюмує Хардін.

 

Будівля на Павленківській площі,6, яку виставили на аукціон (Фото – poltava.to)

Будівля на Павленківській площі,6, яку виставили на аукціон 

Заступник міського голови з юридичних питань Іван Сватенко розповів, що електронний аукціон вирішили проводити, аби ніхто не мав сумнівів у прозорості процедуру приватизації комунальної власності. За його словами, це не означає, що влада «закриває очі» на проведення невід’ємних поліпшень, які зробили орендарі у будівлі на Павленках:

 — Так дійсно, орендарі мають право на приватизацію, але депутати міської ради ухвалили рішення про проведення аукціону, бо закон тільки пропонує один із механізмів приватизації. Він не є обов’язковим. Депутати ухвалили таке рішення, бо протягом усіх цих років будівля й досі не розвивається, хоча коли влада давала дозвіл на невід’ємні поліпшення показала, що хоче тільки сприяти розвитку споруди. Орендар може під час аукціону так само ви купити будівлю й отримати назад кошти за поліпшення, або якщо виграє інший підприємець, повернути кошти, які витратив на споруду. Це тільки механізм приватизації, — повідомив Сватенко.

 

Іван Сватенко

Іван Сватенко

Попри це, якщо Хардін не виграє аукціон, то не зможе відшкодувати вартість витрат на вивіз сміття та інші роботи, які не рахували як невід'ємні поліпшення. Підприємець каже, що за будівлю вечірньої школи буде боротися до кінця. Він готовий інвестувати у цю споруду 6-8 мільйонів гривень, аби потім отримати можливість створити молодіжний хостел в історичній будівлі. Підприємець вважає, що ця інвестиція зможе приносити дохід не скоро, але майбутній хостел має всі шанси сприяти розвитку туристичного потенціалу Полтави.

Скільки коштуватиме будівля колишньої вечірньої школи й коли відбудеться електронний аукціон наразі невідомо.

До речі

Будівлю колишньої гімназії та вечірньої школи збудували більш як 100 років тому. Другу у Полтаві гімназію відкрили на Павленках у грудні 1917 року. Очолив її викладач Кадетського корпусу Павло Голобородько. Гроші на утримання закладу збирала організація «Просвіта». Починаючи з 1918 року гімназія носила ім’я Івана Стешенка, а у 1919 році, після приходу більшовиків, гімназія припинила існування. Уже після другої світової війни тут була жіноча школа № 9. Потім, у 1955 році, дівчат переселили у 25-ту школу. У будівлі на Павленківській площі, 6 відкрили 3-ю вечірню школу, яка працювала тут до 2009 року. Тоді міська влада виселила школу з історичної будівлі й перевезла на околицю Полтави. Після цього споруда не належала нікому, влада нею особливо не цікавилася і там почали відбуватися системні пожежі, споруда руйнувалася.

бізнес, влада, Павленки, аукціон, конфлікт

За темою:

  • Полтавці провели аукціон бойових трофеїв на допомогу ЗСУ
  • Земельні ділянки у Полтаві: вибір для майбутнього
  • Майно колишнього Лубенського винзаводу повторно виставили на аукціон
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.