ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 23.01


Бюджети Полтавщини не отримали понад 11 мільярдів гривень доходів

Державна аудиторська служба перевірила облбюджет Полтавщини в Департаменті фінансів та фінансово-господарську діяльноість ОДА, облради, облдепартаментів освіти, охорони здоров’я, комунальних підприємств. 

Втрата місцевою владою можливості залучити додаткові надходження сталася через невиконання бюджету, неналежне оформлення документів про право власності, втрату депозитів у ліквідованих банках, неефективне використання коштів тощо.

Про це стало відомо зі звіту Державної аудиторської служби України, де представлені результати державного фінансового аудиту місцевих бюджетів Полтавщини за період з 1 жовтня 2018 року до 31 грудня 2020 року.

За результатами перевірок аудитори виявили фінансові порушення та недоліки на загальну суму понад 11,5 млрд гривень, пише Zmist.pl.ua.

Через недостатнє вжиття заходів з боку виконавчих органів влади та місцевого самоврядування місцеві бюджети Полтавщини не отримали додаткових доходів:

  • понад 1 млрд 64 млн грн через невиконання планових надходжень окремих податків та зборів;
  • 943,5 млн грн через наявність боргів з податків та інших платежів, зокрема зростання заборгованості з заробітної плати, що впливає на стан виконання зведеного бюджету області; 
  • 32,6 млн грн через списання податкового боргу;
  • 1 млрд 545,7 млн грн через застосування нижчих за середні ставок податку на нерухоме майно, плати за оренду землі, зволікання з виготовленням технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, ненадання в оренду переданих до комунальної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення, непереглядання владою розмірів плати за користування місцем для розміщення реклами, незапровадження збору за місця для паркування транспортних засобів тощо;
  • 315,9 млн грн через надання пільг зі сплати податків і зборів. 

Під час перевірки виявили неналежне оформлення документів, що підтверджують право власності на земельні ділянки та майно, яке є спільною власністю громад Полтавщини, і невнесення таких відомостей до реєстру створює ризики самовільного зайняття та втрати земельних ділянок та майна вартістю 344,1 млн грн. 

У 2019–2020 роках всупереч законодавству на депозитних рахунках розмістили 1 млрд 237 млн грн. Фактично втраченими є 9,5 млн грн залишків коштів місцевих бюджетів Полтавщини на депозитних та інших рахунках у ліквідованих банках. 

Аудитори зафіксували прострочену кредиторську заборгованість за наданими бюджетними позичками в розмірі 5,7 млн грн, а також 5,3 млн грн списаної дебіторської заборгованості. 

Через неефективне управління коштами Державного фонду регіонального розвитку та міжбюджетними трансфертами до державного бюджету повернулись 86,8 млн грн коштів Фонду та 99,3 млн грн невикористаних субвенцій. 

З порушенням норм Бюджетного кодексу з місцевих бюджетів спрямували 25,1 млн грн на утримання бюджетних установ, які фінансуються за рахунок державного бюджету, та 42 млн грн з обласного  бюджету на об’єкт будівництва, видатки на який не вносили до обласного бюджету. 

У 2018 році Полтавська облрада ухвалила рішення про розподіл 509,6 млн грн додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я без погодження порядку її розподілу з Урядом. 

За результатами перевірки встановили, що неузгодженість дій Лубенської районної ради та Лубенської районної державної адміністрації призвела до недоотримання 9 бюджетами територіальних громад належних їм коштів на загальну суму 27,5 млн грн, виникнення простроченої кредиторської заборгованості, зокрема й з оплати праці. 

Витрати на незавершені капітальні інвестиції, щодо яких тривалий час не здійснювали будь-яких дій, з 1 жовтня 2018 року до 31 грудня 2020 року склали 141,7 млн грн. 

Брак належного внутрішнього фінансового контролю та контролю з боку органів управління за діяльністю створених суб’єктів господарювання призвів до порушень та збитків. Зокрема можливі втрати «Полтавафарм» становлять майже 34 млн грн, а в «Полтаватеплоенерго» знайшли порушень на 184,3 млн грн, більшість яких становить недоотримання доходів через прорахунки під час затвердження/перегляду тарифів та невикористання права стягнення штрафних санкцій.

За підсумком перевірки «Полтававодоканал» встановлені порушення й недоліки на загальну суму 165,1 млн грн, що стосуються недоотримання доходів і можливі витрати внаслідок прорахунків при затвердженні/коригування тарифів, непроведення позовної роботи, пропуску строків позовної давності та списання з обліку дебіторської заборгованості. Також аудит виявив оплату  завищених обсягів та вартості ремонтно-будівельних робіт, неефективне управління розміщеними у банках коштами, неперерахування до бюджету платежів за скид понаднормативних забруднень. 

Усупереч законодавству, за наявності збиткової діяльності КАТП-1628 отримало 98,1 млн грн фінансової підтримки та поповнень статутного капіталу, які впродовж 3 років виділяли з міського бюджету Полтави.

Втрачена можливість отримати доходи розрахунково на суму 26,3 млн грн на рік унаслідок передачі КП «Полтава-Сервіс» земельних ділянок для розміщення автостоянок, обслуговування міських ринків підприємцям (орендарям) за договорами співпраці та суборенди.

У галузі освіти система організації та контролю призвела до неефективного використання бюджетних коштів:

  • деякі місцеві органи влади штучно створюють умови функціонування додаткових класів, на утримання з 1 жовтня 2018 року до 31 грудня 2020 року розрахунково витратили 119,9 млн грн;
  • оптимізація мережі та пониження ступеня шкіл відділу освіти Шишацької селищної ради дали б змогу розрахунково зекономити 14,9 млн грн; 
  • використання приміщень шкіл не на повну потужність призвело до додаткового виділення коштів розрахунково на суму 6,9 млн грн; 
  • на утримання закладів та підготовку робітничих кадрів, які не користуються попитом, неефективно витратили орієнтовно 5,5 млн грн;
  • через неоформлення документів про право на земельні ділянки та майно, які перебувають у користуванні закладів освіти, є ризики їх незаконного відчуження на суму 33,4 млн грн. 

Не забезпечили передачу з державної до комунальної власнсоті цілісних майнових комплексів закладів професійно-технічної освіти та закладів передвищої освіти на загальну суму 445,2 млн грн.

Орієнтовно 24,8 млн грн витратили на підготовку 28 закладами професійної (професійно-технічної) освіти та 2 закладами передвищої освіти робітничих кадрів та фахівців, які не влаштувалися на роботу за спеціальністю.

164,7 млн грн втрачених надходжень спричинила відсутність рішень щодо відшкодування витрат на навчання в закладах дітей з інших регіонів та неукладання договорів про міжбюджетні трансферти або невстановлення платних послуг інтернатними закладами та закладами профтехосвіти.

Неефективні управлінські рішення місцевої влади щодо визначення розміру батьківської плати призвело до додаткового навантаження на місцеві бюджети на суму 171 млн грн. 

Проведений аналіз у галузі охорони здоров’я виявив:

  • 699,1 млн грн виділених з бюджетів різного рівня неефективно використаних коштів, що залишилися на рахунках комунальних медичних закладів області;
  • 353,9 млн грн неефективно використаних коштів через відсутність оптимізації незадіяного ліжкового фонду;
  • 549,7 млн грн медзаклади втратили через неукладені мешканцями області декларації з сімейними лікарями;
  • у медичних установах Полтавщини пацієнтів не забезпечили медикаментами, перев’язувальними матеріали та харчуванням відповідно до норми на суму 217 млн грн; 
  • 8,3 млн грн витратили на навчання за регіональним замовленням медпрацівників, які не пішли працювати у медичні заклади, де є тенденція до збільшення вакантних місць медсестер.

Також аудит виявив невикористання закладами охорони здоров’я тривалий час придбаного медичного обладнання, не проведення розподілу телемедичного обладнання серед закладів охорони здоров’я, розташованих у сільській місцевості, що призвело до неефективного використання коштів на суму 40,9 млн грн. 

За результатами проведеного аудиту Полтавській ОДА, Департаменту фінансів Полтавської ОДА та Полтавській обласній раді надали пропозиції щодо вирішення проблемних питань.

фінвнси, бюджет, аудит

За темою:

  • Фінансова подушка – впевненість у майбутньому грамотної особистості
  • У Полтаві виділили майже вісім мільйонів на харчування переселенців
  • Запрацювала нова система фінансового контролю
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.