ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:30 24.08


Інвестиції: Найперспективніші галузі – агросектор і корисні копалини

Полтавська область входить у число регіонів із найбільш розвиненим агросектором і видобутком корисних копалин.

Особливо сильні позиції регіону в тваринництві та бджільництві. Полтавщина займає провідні позиції за кількістю поголів’я тварин, з виробництва молока, м’яса, яєць і меду.

Про це повідомляє КореспонденТ.нет.

А ще в області розташовані дуже великі елеваторні ємності – їх потужність становить 3,6 млн тонн зерна в рік.

В області є Полтавський ГЗК (Горішні Плавні) – одне з найбільших експортоорієнтованих підприємств України з видобутку залізорудної сировини. Найбільші машинобудівні підприємства – АвтоКрАЗ і Крюківський вагонобудівний завод (обидва – Кременчук).

Високі, у порівнянні зі середньоукраїнськими, темпи зростання економіки регіону та експорту останнім часом були пов’язані переважно з поліпшенням зовнішньоторговельної кон’юнктури – підйомом цін на агропродукцію й залізорудну сировину.

Полтавська область не має сухопутних кордонів з іншими країнами.

Але через неї проходить траса міжнародного значення М-03, яка перетинає кордон із Російською Федерацією.

У Полтаві є аеропорт, але він практично не діє.

Найближчі міжнародні аеропорти – Бориспіль і Харків, а також Жуляни та Дніпро.

Одне з найбільших в області підприємств з іноземними інвестиціями – Полтавська газонафтова компанія. Вона належить британській JKX oil&gas, яка займається видобутком нафти та газу.

 

 

З 2017 року в Полтавській області почав працювати завод із виробництва органічних рослинних масел «Укролія Органік», борошномельний комплекс «Наш млин». Крім того, в регіоні розташовано газові родовища найбільшої приватної газодобувної компанії в Україні ДТЕК Нафтогаз.

У 2017-2018 роках компанія інвестувала у вивчення, будівництво нових об’єктів і буріння близько 3 млрд грн. У 2019 році ДТЕК Нафтогаз інвестує у видобуток і сучасні технології понад 3 млрд грн.

Обсяг експорту на душу населення в області на 20 % перевищує середній по Україні показник. Валовий регіональний продукт на душу населення в 1,5 рази вище за середній по країні, а рівень зарплати в області – на 14 % нижчий від середньоукраїнського.

Місцева влада не використовує бюджету розвитку для стимулювання інвестицій в регіон – він становить в 2019 році 0 грн на душу населення.

Полтавщина презентувала свій інвестиційний паспорт у 2018 році.

Як повідомили Корреспонденту в Департаменті економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА, в області діє 41 регіональна програма, спрямована на залучення інвесторів.

Крім того, в кінці 2016 року обласна рада затвердила Програму сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу Полтавщини на 2017-2020 роки.

Найбільш перспективні галузі регіону – агросектор і видобуток корисних копалин.

За даними Полтавської ОДА, в області є 68 родовищ нафти, газу та газового конденсату. Також високий інвестиційний потенціал у таких секторах, як виробництво та переробка агропродукції, машинобудування, складальні виробництва.


Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.