ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:45 13.09


Четверта черга перейменування: назви чергових вулиць змінять у Полтаві

У Полтавській громаді визначили перелік топонімів, які будуть перейменовувати під час четвертої черги. Це 47 вулиць, провулків та проспектів в обласному центрі та приєднаних селах.

Перелік затвердили увечері 12 вересня під час засідання робочої групи. Про це Суспільному розповів голова робочої групи з перейменування у Полтавській громаді Валерій Пархоменко.

Проспект Першотравневий планують замінити під час четвертої черги перейменування.

"Ми ж уже з комуністичного минулого переходимо на українське. І треба було б змінювати. Але ж на яку (назву — ред.), не знаю, я щось не подумав ще про це. Називайте Студентським (проспект — ред.), ми будемо за Студентський", — каже місцевий житель Расул Ахмеднабієв.

Перейменування вулиць 4 черга

Першотравневий проспект у Полтаві теж перейменують. Суспільне Полтава

"Я якось прихильниця, щоб не перейменували. Якось уже всі звикли. А тоді всі питають: «А де та вулиця, а де та вулиця?». Я розумію, що треба якісь — Зигіна, які проросійські (перейменовувати — ред.)",— говорить місцева жителька Ольга Ізмайловська.

Окрім проспекту, змінити мають ще 32 назви вулиць та провулків у Полтаві та 14 у селах громади. Їхній перелік визначили під час засідання робочої групи, розповів Суспільному її голова.

Перелік топонімів в Полтаві, які планують перейменувати

 1. вулиця 9 Травня
 2. вулиця Агітаційна
 3. вулиця Барикадна
 4. вулиця Безвірницька
 5. провулок Борців
 6. провулок Валерія Гасановича Германа-Шахли
 7. вулиця Визволення
 8. вулиця Гвардійська
 9. провулок Гвардійський
 10. вулиця Героїв-Партизан
 11. вулиця Героїв Праці
 12. вулиця Грабчака
 13. провулок Депутатський
 14. провулок Донецький
 15. вулиця Іванівська
 16. вулиця Кривоносівська
 17. провулок Микитенка
 18. вулиця Мясоєдова
 19. провулок Мясоєдова
 20. вулиця Олександра Бідного
 21. вулиця Партизанська
 22. провулок Паскаля
 23. провулок Першотравневий
 24. Першотравневий проспект
 25. вулиця Петрашева
 26. вулиця Повстанська
 27. вулиця ПРЗ
 28. вулиця Пушкіна
 29. вулиця Ставицького
 30. вулиця Ставицького
 31. вулиця Тобілевича
 32. провулок ХТЗ
 33. провулок Цитовський

Робоча група з перейменування

Засідання робочої групи з перейменування. 12 вересня. Суспільне Полтава

"Це пов'язані із, скажімо, радянською більшовицькою риторикою. Агітаційна вулиця — радянська, більшовицька, за що агітували? Барикадна, Безвірницька. Ми затверджуємо перелік як такий, а потім починаємо обговорення із громадськістю в тому числі",— пояснює голова робочої групи з перейменування у Полтавській ТГ Валерій Пархоменко.

Під критерії для перейменування у місті підпадають, зокрема, вулиця Гвардійська та однойменний провулок, що з нею перетинається, у мікрорайоні Павленки. У цій місцевості після Другої світової війни отримав земельну ділянку батько Світлани Ільченко, який був офіцером.

"Як мені розповідав батько, коли почали будувати будинки, пішли в архітектурний відділ, кажуть: «А як ваша вулиця називається? Давайте якось її назвемо». А він каже: «Назвіть Гвардійською». Я не хотіла би, щоб перейменовували. Гвардійці є скрізь, по-моєму",— говорить місцева жителька Світлана Ільченко.

Вулиці Гвардійські у Полтаві перейменують

Перетин вулиці Гвардійської та провулка Гвардійського у Полтаві. Суспільне Полтава

"Це таке ідеологічне нашарування двох історичних періодів — Російської імперії та Радянського Союзу. Вулиця Гвардійська мала бути перейменована 2016-го року у межах декомунізаційного закону. Нагадаю, що також одним із законів Гвардійську, тобто Георгіївську стрічку і її пропаганду виведено з публічного простору і цей процес криміналізований",— каже член робочої групи з перейменування у Полтавській ТГ Олег Пустовгар.

Четверта черга перейменування: усі етапи

Етапи перейменування четвертої черги топонімів у Полтаві. Суспільне Полтава

Після того, як робоча група визначила перелік топонімів четвертої черги для перейменування, від усіх жителів громади будуть приймати пропозиції нових назв. Період для цього ще мають затвердити. Подати їх можна в паперовому форматі чи на пошту "Інституту розвитку міста", а також на спеціальну онлайн-форму. Далі варіанти розгляне робоча група, після затвердження організують двотижневе голосування на інтернет-платформі «Edem». Після опитування та опрацювання результатів нові назви мають затвердити на сесійному засіданні Полтавської міської ради. Про це Суспільному розповіла фахівчиня комунальної установи "Інститут розвитку міста" Анна Воробйова.

"Треба вулиці радянського спадку нам перейменувати на більш наші такі, українські, у зв'язку з агресією (Росії — ред.), з багатьма причинами. Справа потрібна. Але як воно робиться? Відповідно до закону, не відповідно до закону? Якими коштами? Чи викрадаються кошти при переобладнанні цього всього? Оце питання полтавців турбує",— говорить місцевий житель Олександр Денисенко.

Четверта черга перейменування у Полтавській ТГ

Проспект Першотравневий у Полтаві. Суспільне Полтава

"Гроші з бюджету на перейменування ми не витрачаємо. Після того, як перейменується, далі буде процес заміни табличок. Це управління ЖКГ. Але на сьогодні у нас є більш серйозні задачі — це обороноздатність, безпека, куди ми направляємо наш фінансовий ресурс" — пояснює голова робочої групи з перейменування у Полтавській ТГ Валерій Пархоменко.

перейменування, топоніми

За темою:

 • У Полтаві декомунізують три мікрорайони
 • Стали відомими результати голосування за нові назви 61 вулиці Полтави
 • Топ-5 за тиждень :
  Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.