ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:15 04.02


"Національні дружини" діють і на Полтавщині

В Україні є державна монополія на силу і будь-які парамілітарні утворення, окрім Нацполіції, Нацгвардії та ЗСУ, є незаконними. Проте це не заважає активному створенню в областях, серед яких і Полтавська, так званих "Національних дружин".

Близько 600 членів "Національних дружин" у Києві клали присягу, "щоб допомагати правоохоронцям оберігати порядок на вулицях". До лав "Національних дружин" стають колишні атовці, небайдужі активісти, і наразі тривають гарячі дискусії щодо методів роботи організації.

У Полтавській області представництво "Національних дружин" діє в Кременчуці — очолює об’єднання Ярослав Панаско.

Як відомо, 16 грудня минулого року стався резонансний інцидент за участю "дружинників" – бійка з поліцейськими після акції протесту.

Якщо ми проводимо якісь рейди щодо наркоточок, наливайок, то кінцева мета – закрити ці точки. Звісно, ми не можемо складати адмінпротоколи. Ми не завжди попереджаємо поліцію (щоб не було можливого витоку інформації), але завжди співпрацюємо та координуємо дії. "Національні дружини" — частина руху "азовців", але є окремою юридичною особою від "Нацкорпусу"

 — повідомив речник організації Роман Чернишов кореспонденту ВВС.

На масове заприсяження, проведене у Києві 28 січня 2018 року, гостро зреагували соцмережі: колони людей в однострої у багатьох викликають страх та асоціації з нацистськими загонами.

Офіційний коментар надав і міністр МВС Арсен Аваков — за його словами, Нацдружини зможуть працювати в Україні тільки у якості громадських організацій і не повинні перебирати на себе функції правоохоронців.

Аваков наголосив, що в Україні є державна монополія на силу і парамілітарні утворення, окрім Нацполіції, Нацгвардії та ЗСУ, є незаконними.

Одні громадські організації одягають краватки, інші – камуфляж, треті беруть прапори і називають себе, як хочуть. Коли вони не переходять межу, то це все лише громадський рух. Я, як міністр, не дозволю, щоби були паралельні структури, які намагаються на вулицях вести себе, як альтернативні парамілітарні формування

– підкреслив міністр.

Ми ті, хто розуміємо, що від нас залежить майбутнє, і ми збудуємо сильну державу, бо для цього маємо все. Хлопці з Національних Дружин пройшли у Києві курс навчання у політичному, юридичному, медичному, історичному напрямках та фізичної підготовки. Кілька днів тому вони присягнули на вірність українській нації. Для мене, як і для багатьох інших, це радісна подія

— вважає полтавка Алла Засядько, яка адмініструє сторінку "Національний Корпус. Полтава" у фейсбуці.

безпека, влада, поліція, нацдружини, громада, закон

За темою:

  • У Кременчуці невідомі "замінували" стадіон 
  • На Полтавщині готуються до можливої повені
  • СБУ закликає полтавців повідомляти про діяльність ворожих спецслужб
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.