ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:05 30.12


Чи легітимною була сесія міськради: думка юристів

Експерти-юристи відповіли для Poltava365.com – наскільки легітимною була сьогоднішня сесія міської ради без присутності міського голови Олександра Мамая.

Адвокат Віталій Нікіпєлов на минулих виборах був кандидатом у депутати міської ради від БПП. На його думку, 23 народних обранця сьогодні вчинили правильно:

- Мамай вчора перевищив свої повноваження, підписавши розпорядження щодо подовження перерви в засіданні другої сесії міськради до 18 січня. Справа у тому, що він плутає посаду "директора міської ради" із головуванням на сесіях. Згідно із п.8 ч.4 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування" (міський голова скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради - Ред.) він може видавати розпорядження про скликання сесій, а не про паузу в її роботі. Крім того, перерви він може оголошувати тільки у пленарній залі, а не за зачиненими дверями свого кабінету.

Крім того, на кінець 2015 року Полтава залишалася єдиним містом в Україні, в якому не був прийнятий бюджет разом із тим, що не тоді не були сформовані постійні депутатські комісії. На кого буде покладена вина у випадку затримки зарплат полтавським освітянам та лікарям? От для того, щоб цього не сталося, депутати сьогодні затвердили склад і голів цих комісій, врахувавши при цьому інтереси всіх фракцій.

Начальник юридичного управління виконавчого комітету Полтавської міської ради Інна Сорока має з цього приводу протилежну думку:

- Сьогодні депутати порушили ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування", де йдеться про повноваження міського голови. Тому цю сесію не можна назвати легітимною. Депутати мають діяти тільки у межах законодавства і своїх повноважень. Представників міськвиконкому на заході не було саме через те, що ми чітко виконуємо розпорядження міського голови №106р від 29.12.2015 р., яке було підписане ним у суворій відповідності до закону.

Як бачимо, обидва експерти посилаються на одну і ту ж законодавчу норму. Який вихід із даної ситуації? Наступний крок має зробити Олександр Мамай. Він має вибір: або підписати сьогоднішнє рішення Полтавської міської ради, або повернути його для повторного розгляду.

Анна СОЛТОВСЬКА

юристи, сесія, мамай, міська рада, депутати, мер

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.