ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:04 04.08


У Великих Сорочинцях невдоволені організаторами ярмарку

Для проведення традиційного ярмарку ТОВ “Сорочинський ярмарок” орендує у місцевої громади 16,2 га землі за суму трохи більшу 13 тисяч гривень. Місцеві мешканці вважають, що вартість оренди занижена у 50 разів.

З економічної точки зору, туристична активність вигідна жителям Великих Сорочинців. Земельна площа, яку орендує ТОВ “Сорочинський ярамарок” для проведення фестивалю – 16,2 га. Вартість торгових площ для учасників варіює від 2 500 до 50 000 гривень. Гості ярмарку відвідуватимуть заклади харчування, купуватимуть сувеніри, користуватимуться послугами, розважатимуться. Бюджет селища за таких обставин має поповнюватися, а жителі – отримувати нові робочі місця.

Нещодавно Ukrpress.info опублікував статтю про скандальні події навколо Сорочинського ярмарку. Що ж є підозрілого в цій історії та чим незадоволені місцеві жителі?

Дорого, але дешево: скільки коштує земля для ярмарку

Земля, на якій щороку відбувається ярмарок — власність місцевої громади. Для проведення заходу ТОВ “Сорочинський ярмарок”  цю площу орендує ще з 2005 року. Сума ж оренди — пряме надходження до місцевого бюджету.

У 2017 році місце проведення ярмарку товариству обійшлося в 13 918,73 грн. Тобто один гектар землі коштує 859 грн. За даними автора публікації на сайті Ukrpress.info, ця сума занижена у 50 разів. Тобто громада Великих Сорочинців недоотримує значної суми. А тепер порівняємо вартість оренди одного гектара із вартістю торгових площ: 1 га – 859 грн, 1 торгова точка — від 2 500 до 50 000 грн. Звісно, у варітсть включено послуги охорони, роботу адміністрації та організаторів. Проте різниця підходів до оцінки ділянок вражає і навіює сумніви щодо їх коректності.

Чий насправді ярмарок?

В Єдиному державному реєстрі на сайті Міністрества юстиції зареєстровано два товариства з обмеженою відповідальністю: ТОВ “Сорочинський ярмарок” і ТОВ “Сорочинський ярмарок ТУР”. Серед засновників першої юрособи зазначена Світлана Свищева – теща Андрія Пісоцького, першого заступника голови Полтавської ОДА. Засновницею другої юрособи є Олена Пісоцька, дружина того ж чиновника.

За словами місцевих жителів, про розвиток інфраструктури та зростання туристичного потенціалу селища навіть не йдеться: цілий рік територія ярмарку огороджена парканом та охороняється. Цього ж року організатори ярмарку виявили бажання розширити територію дійства за рахунок додаткових площ. Занепокоєння місцевих жителів викликає і стан доріг, що ведуть до місця проведення ярмарку.

Майже місяць тому, 7 липня, голова селища провів збори із місцевою громадою. Люди обговорили питання заниженої вартості оренди землі та її цільового призначення.

Громада надіслала офіційні листи до селищного голови Великих Сорочинців, до начальника Миргородської об’єднаної ДПІ  ГУ ДФС у Полтавській області, голови ДФС України, аби ті провели перевірки відповідності умов договорів оренди земельних ділянок, укладених з ТОВ “Сорочинський ярмарок“, чинному законодавству України.

 

Сорочинський ярмарок, Андрій Пісоцький, Світлана Свищева, Олена Пісоцька, Великі Сорочинці, Миргород

За темою:

  • Доньку Мамая Наталію випустили із СІЗО під заставу
  • Прокуратура вимагає від полтавських проєктантів повернути сім мільйонів до бюджету
  • Микрозаймы для студентов: какие плюсы можно получить
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.