ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:30 03.03

P


Чому лікарі рекомендують видаляти родимки і бородавки

Немовлята народжуються практично без родимок, тому медики темні цятки, нарости і ущільнення на шкірі називають новоутвореннями. Крім естетичного дискомфорту, володар розсипи бородавок і родимок ризикує отримати серйозні проблеми зі здоров'ям.


Види новоутворень

Переважна більшість відмітин на тілі виникають через інфікування або збою метаболізму:
 - атероми (жировики) з'являються на місці закупорки сальної залози і являють собою розрослися тканини підшкірно-жирової клітковини;
 - родимки - це клітини шкіри, заповнені пігментом і перероджені в темні клітини меланоцити;
 - ангіоми - це червоні родимки, ознака розростання тканин судин;
 - бородавки (плоскі, вульгарні і кондиломи) з'являються внаслідок інфікування вірусом папіломи людини. Видів бородавок безліч, розташовуватися вони можуть на обличчі, кистях рук, стопах.

Інфекції

Випадково зірвана родимка, кондилома або бородавка часто призводять до інфікування і розвитку вогнища зараження. Розтин атероми (жировика) або пошкоджена під час гоління родимка з легкістю може закінчитися зараженням крові. Лікування запалення буде тривалим і непростим.

Доброякісні чи ні?

Головна неприємна риса родимок - їх здатність перероджуватися в злоякісні клітини меланоми. Бородавки через свою багатогранності часто плутають з деякими злоякісними новоутвореннями. Як правило, шкірні онкологічні захворювання схильні до метастазів і вкрай важко виліковуються.

Безпечне видалення


Точну відповідь, наскільки безпечна та чи інша родимка на вашому тілі, може дати виключно лікар після ретельної діагностики. Новоутворення, що викликають відчутний дискомфорт або загрозу переродження, необхідно видалити.

З давніх часів люди намагалися видаляти бородавки - зривали, вирізали, припікали. З появою хірургії в хід пішли скальпелі, але процес цей кривавий і передбачає довгий період реабілітації. Методика кріодеструкції часто пошкоджує сусідні сполучні тканини.

За оцінками експертів, найбезпечнішим і дієвим методом видалення є лазерне. З основними показаннями і правилами знайомтеся на сайті київської клініки Platinum Laser — https://platinumlaser.com.ua/kosmetologiya-i-dermatologiya/lazernoe-udalenie-novoobrazovaniy/. Лазерне видалення безкровне, безболісне і швидке. Тканини новоутворення пошарово випаровуються під впливом світлового пучка, не зачіпаючи здорові клітини.

здоров'я, медицина, родимки, бородавки

За темою:

  • У громаді на Полтавщині встановили карантин через сказ
  • Офтальмологи про найпоширеніші в Україні захворювання очей
  • Минулого тижня від ковіду в області померло четверо людей
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.