ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 14.10


Чотири свята в один день: що відзначають полтавці 14 жовтня

Сьогодні, 14 жовтня, українці відзначають одразу чотири свята: Покрова Пресвятої Богородиці, День захисника України, День Українського козацтва та річницю створення УПА.

Усі ці свята дуже взаємопов’язані й виникали послідовно.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці - у народі говорять: "Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем".

Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні, а ще, здавна Богородиця була заступницею українського козацтва.

День Українського козацтва - певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів.

Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь.

Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

День захисників України - свято тих, хто захищає територіальну цілісність і незалежність України сьогодні.

Річниця створення УПА - сьогодні 75-та річниця створення Української повстанської армії.

14 жовтня є символічним днем створення Української повстанської армії. Ця дата була визначена самими повстанцями — відповідне рішення ухвалив підпільний парламент Українська Головна Визвольна Рада.

100 тисяч солдатів та півмільйона волонтерів — такою була єдина армія у Другій світовій, що представляла українські інтереси та боролася за незалежну українську державу.


 

свята, День захисника УКраїни, День Українського козацтва, УПА

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.