ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:59 04.06


Чверть мешканців Полтавщини вже підписали декларації з сімейними лікарями

Сьогодні, 4 червня, на апаратній нараді в Полтавській ОДА чиновники обговорили виконання в області загальнонаціональної кампанії "Лікар для кожної сім’ї".


Про хід медичної реформи та реалізацію кампанії "Лікар для кожної сім’ї" на Полтавщині розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Держава перейшла на новий рівень відносин між пацієнтом і лікарем. Тепер вона – замовник в особі Національної служби здоров’я, а постачальник послуг – заклади ПМСД, фізичні та юридичні особи, які цю допомогу можуть надавати.

Віктор Лисак розповів про проведення аудиту й аналізу медичної інфраструктури, які уможливили перехід на роботу з Нацслужбою здоров’я і надання мешканцям області рівних можливостей для укладання декларації з лікарем.

На сьогодні 75% робочих місць сімейних лікарів забезпечені комп’ютерною технікою та підключені до медичних інформаційних систем. Вони укомплектовані й готові до підписання декларацій та прийому пацієнтів. Амбулаторії, ЦПМСД повністю забезпечені комп’ютерною технікою

 — сказав Віктор Лисак.

Допрацювати й підтягти показники посадовець порадив колегам із Кременчука, Пирятинського, Гребінківського, Козельщинського Кременчуцького району.

На початку квітня цього року у громадян з’явилася можливість обрати свого лікаря (сімейного лікаря, дільничного терапевта і дільничного педіатра) й підписати з ним декларацію.

Це надзвичайно великий екзамен для самої системи охорони здороов’я,  коли лікар мусить віч-на-віч поговорити з кожним майбутнім пацієнтом і визначити обсяг своєї роботи. Укладаючи декларацію з певним лікарем, ми повідомляємо державі, в який заклад через Національну службу здоров’я надходитиме плата за наше лікування

 — зазначив Віктор Лисак.

Посадовець нагадав, що декларація – не юридичний документ і не укладається раз і назавжди. Її можна буде переукласти з іншим лікарем, якщо попередній вибір вас не задовольнив. Знайти інформацію про лікарів можна на інформаційних стендах і на сайтах медзакладів. За місцем прописки чи проживання обирати лікаря не обов’язково.

Лікар може відмовити у підписанні декларації, якщо він набрав граничну кількість пацієнтів, яку обслуговуватиме. Так для сімейного лікаря це 1800 пацієнтів, для терапевта – 2000, для педіатра – 900. Для лікарів у сільській місцевості ці цифри можуть бути більшими з відповідною оплатою. На сьогодні на первинну ланку медико-санітарної допомоги за одного пацієнта державою передбачено 240 гривень.

На 1 червня цього року в області підписано понад 380 тисяч декларацій. За кількістю це шосте місце серед областей. Але у відсотковому співвідношенні до загальної кількості мешканців 25% населення – це третє місце по Україні.

сімейний лікар, медицина, декларація, Віктор Лисак, влада, ОДА

За темою:

  • Чим можна зняти біль при артриті?
  • Полтавська обллікарня отримала "швидку" для порятунку новонароджених
  • В області збільшилася кількість онкологічних захворювань
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.