ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 21.09


COVID-19 перейшов до категорії сезонних захворювань на рівні з ГРЗ

COVID-19 перейшов до категорії сезонних захворювань нарівні з грипом та іншими сезонними респіраторними інфекціями, розповів головний державний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін.

Про це повідомляє посилання Центр громадського здоров’я МОЗ.

За рік Україна реєструє близько 6 млн випадків інфекційних захворювань, 98% – це саме грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. “До цієї статистики буде додаватися також коронавірусна інфекція. Зростання ми очікуємо, починаючи із 40-го тижня цього року, тобто це по суті з початку жовтня”, – сказав він.

Кузін наголосив, що COVID-19 не зникає, продовжують реєструвати випадки. Минулого тижня було зареєстровано 1 200 випадків захворювань на коронавірусну інфекцію, найбільше – в Дніпропетровській та Одеській областях, а також у Києві.

Він додав, що у 200 осіб, це переважно старші за 50 років, він перетікав у доволі важкій формі, що потребувало госпіталізації. Для семи осіб ця інфекція закінчилася смертю – це невакциновані або люди похилого віку із супутніми захворюваннями.

Що стосується грипу, цього року курсуватимуть віруси типу А і В. Лікарі не прогнозують якогось особливо тяжкого сезону захворюваності, але закликають людей із груп ризику вакцинуватися від грипу та коронавірусу.

“Людина, яка має важкі супутні захворювання або інші важкі стани, або похилий вік, вона має отримувати щонайменше 2 щеплення перед початком епідемічного сезону – і від COVID-19, й від грипу”, – зазначив Кузін.

Наразі сильно мутований новий варіант Covid отримав назву «Пірола».

Як пише Independent, «Пірола» є найновішою версією штаму «Омікрон», яка з’явилася цього літа.

Вона має 34 нові мутації, які можуть значно послабити ефективність протиковідних вакцин.

«Піролу» наразі виявили у 15 країнах світу: Данії, Франції, США, Швеції, Таїланді, Ізраїлі, Іспанії, Канаді, Португалії, Австралії, Німеччині, Південній Кореї, Японії.


Оскільки «Пірола» – це різновид «Омікрону», то й симптоми у них фактично ті ж самі. Згідно з дослідженням науково-медичного центру ZOE Health Study, цей різновид коронавірусу має п’ять найпоширеніших симптомів «Омікрону»:

– нежить,

– головний біль,

– втома (легка чи сильна),

– чхання,

– біль у горлі.

Однак, згідно з дослідженням New Scientist, зазвичай до них додаються ще три симптоми: діарея, подразнення очей і висипання.

«Пірола» має значну кількість мутацій у вірусному геномі порівняно з іншими циркулюючими зараз варіантами Covid-19. Однак дані наразі занадто обмежені, щоб зробити чіткі висновки про здатність цього штаму вірусу до передачі, тяжкості перебігу хвороби або імунологічних властивостей", – заявив доктор Рену Біндра з Агентства охорони здоров’я Великобританії.
 

медицина, коронавірус

За темою:

  • Переваги та ризики застосування Ібупрофену в лікуванні маленьких дітей
  • Цьогоріч у трьох сотень полтавців виявили ВІЛ
  • На Полтавщині на 5% зросла захворюваність на ГРВІ
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.