ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:45 17.09


Церква в смартфоні: ПЦУ запустила додаток для православних

Православна Церква України запустила власний мобільний застосунок "Моя Церква", за допомогою якого можна буде дізнатися про церковні свята, молитви, новини та місцерозташування храмів.

Це — перший подібний крок впливових українських православних церков.

До цього головні конфесії лише мали офіційні сайти та сторінки у соціальних мережах.

Подібний додаток "Дивенсвіт" поки що має УГКЦ.

Застосунок вже можна безкоштовно завантажити на обох платформах - Google Play та App Store, повідомили у пресслужбі ПЦУ.

У застосунку "Моя Церква" буде п'ять розділів, де віряни зможуть знайти найбільш потрібну інформацію.

Це, зокрема, актуальні новини з життя церкви, щоденні молитви за принципом звичайного молитовника, календар церковних свят та перша офіційна онлайн-карта храмів ПЦУ. У церкві додають, що база даних застосунку на момент запуску налічує понад 4 500 храмів.

презентація застосунку пцу

 

Ще одним розділом додатку є особистий кабінет, який дозволить користувачам персоналізувати застосунок - пріоритизувати інформацію та отримувати нагадування про важливі події в житті конкретної парафії та всієї церкви. Також можна буде поспілкуватися в чаті зі священником.

"Ми живемо в той час, коли переважна більшість наших громадян мають мобільні пристрої і користуються інтернетом. З одного боку Церква є інституцією, яка живе у понадчасовому вимірі, адже за своєю природою вона Божественного походження. Але разом з тим це є інституція людей, бо вона поєднує людей", - сказав речник ПЦУ, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.Водночас у церкві наголосили, що віртуальне спілкування не може замінити "особисте спілкування зі священником, молитву в храмі та участь в богослужінні й таїнствах".

Церква в онлайні

Це перший мобільний застосунок, який впроваджує велика православна церква України.

Українська православна церква (Московський патріархат) веде сторінки у Facebook та Instagram, а також має канал в YouTube.

Українська Греко-Католицька Церква має свій офіційний сайт, сторінки у Facebook та Instagram та YouTube-канал "Живе телебачення".

УГКЦ ще 2019 року розробила мобільний додаток "Дивенсвіт", що містить основну контактну інформацію про парафії та діючі спільноти в Україні та за кордоном.

ПЦУ, онлайн, релігія

За темою:

  • У церкві на Полтавщині "ожили" сухі квіти
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.