ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 29.04


Цьогоріч почнуть реставрувати полтавський краєзнавчий музей

Цього року на Полтавщині в межах програми “Велика реставрація” відремонтують філармонію та почнуть реставрувати полтавський краєзнавчий музей.

Від Полтавської ОДА до президентської програми “Велика реставрація” подали два об’єкти – Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського та Полтавська обласна філармонія, повідомили у Полтавській ОДА.

Про це повідомила заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

Цього року, якраз до 30-річчя належності України, ми плануємо завершити реставрацію Полтавської обласної філармонії. Роботи там ведуть понад 10 років і постійно припиняються через нестачу фінансування. Ми не дозволимо чекати ще 10 років. Обласна філармонія після театру імені Гоголя стане другим обласним майданчиком із сучасною технікою, куди можна буде запрошувати артистів національного рівня”, – повідомила Катерина Рижеченко.

Уже багато чого зроблено всередині приміщення, на цей рік залишилося облаштувати фасад, реставрувати ганки, виконати всі умови для мало мобільних груп населення та облаштувати територію. Обсяг фінансування для завершення проєкту – 51 мільйон гривень. У 2021 році область виділила 6 мільйонів гривень для продовження робіт. Очікується надходження із державного бюджету – 45 мільйонів гривень (кошти ДФРР).

 Реставрація Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського запланована до 2023 року. Нині допрацьовують проєкт. Катерина Рижеченко розповіла, що музей має стати сучасним. Передбачається: повна реекспозиція залів, особливу увагу буде приділено залу № 16, презентацію якого планується провести в рамках відзначення 30-річчя незалежності України; реалізація низки костюмованих театралізованих екскурсій, першу з яких буде присвячено тематиці родини Кочубеїв.

 

Реалізація етапів реставрації дозволить: зробити споруду доступною для маломобільних груп населення, збільшити на 55% кількість відвідувачів, залучити інвесторів, збільшити на 68% надходження до спеціального фонду музейного закладу, створення багатофункціонального музейного комплексу з технічним забезпеченням на рівні міжнародних стандартів, формування простору для проведення виставкових та мистецьких проектів.

Загальна вартість робіт – 105 мільйонів гривень, планується залучення коштів із державного бюджету.

У 2021 році також на Полтавщині триватиме реконструкція приміщення під музей «Історико-культурний заповідник “Більськ”. Необхідний обсяг фінансування – 32,7 млн грн. На 2021 рік передбачено фінансування з обласного бюджету (2 млн грн.) та з ДФРР (10 млн грн.).

“Планується створити адмінприміщення музею та спеціальні сховища для знахідок, які наразі зберігаються і в краєзнавчому музеї, і в непристосованому приміщенні, і в Харкові. Відкриття приміщення музею дозволить зробити Більське городище туристичним магнітом: доступним для огляду всесезонно, збільшити потік відвідувачів, дозволить отримати додаткові надходження до фонду установи, розвинути інфраструктуру громади”, – розповіла Катерина Рижеченко.

 

музей, реставрація

За темою:

  • Облрада готова взяти на баланс імперські пам’ятки і перенести їх із центру Полтави
  • Полтавців запрошують на "День музейного селфі"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.