ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:29 23.12


Декларативність відкритості, або за що голосуватимуть депутати

Сьогодні в Полтаві відбулося публічне громадське обговорення проекту обласного бюджету на 2016 рік. Дійство виявилося доволі цікавим

Свій звіт по використанню коштів за 2015 рік та розрахунку нового бюджету громаді та обласним депутатам представили керівники  кількох департаментів. Під час цих виступів кожен присутній мав змогу задати запитання і отримати більш-менш чітку відповідь, щоправда, зважаючи на запал та певні протестні настрої частини аудиторії, доповідачі часто плуталися саме у відповідях на запитання. До речі, щодо організації самого заходу - значним недоліком була наявність усього двох мікрофонів для великої кількості людей в залі, з яких один не працював зовсім, а інший  доводилося довго чекати, тому депутати та запрошені на обговорення люди були змушені просто кричати, щоб їх почули в президії. Це надавало заходу такого собі базарного колориту.

Головним невдоволенням депутатів було прохання Голови обласної ради та чиновників ОДА якнайшвидше прийняти новий бюджет без детального ознайомлення з програмами витрат, мотивуючи це банальною нестачею часу до нового року. Після кількох десятків почутих відповідей на свої запитання та частина  новообраних  депутатів, котра була присутня,  все ж погодилася на пропозицію завтра, на сесії облради проголосувати за прийняття бюджету-2016. Щоправда, з цікавою поправкою: голосують за бюджет завтра, за фіксовану суму, а ознайомлюватися зі статтями витрат будуть вже в наступному році…

Можу також відзначити активність громадськості: люди задавали багато слушних та гострих запитань. Наприкінці зустрічі присутні прийняли звернення до депутатів  обласної ради з проханням підтримати  ініціативу депутатів від «Свободи» щодо  відставки  уряду Яценюка, підтримати звернення аграріїв області щодо обов’язкових змін у новому Податковому кодексі в питанні оподаткування аграрного сектору та підтримати ініціативу стосовно ситуації з закриттям банку «Фінанси та кредит» і позбавлення у зв’язку з цим мандату народного  депутата пана Жеваго.

Таким чином, підсумовуючи побачене, можна відзначити, що незважаючи на декларативність відкритості, влада не завжди робить прозорі та зрозумілі широкому загалу кроки, але заради справедливості варто відмітити, що крига таки скресла.

Та чи надовго?

Геннадій ГРАНЬКО

Разное, обласна рада, бюджет

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.