ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:56 11.02


Депутат Ямщиков порушив питання діяльності благодійних фондів при лікарнях

11 лютого фахівці «Інституту аналітики та адвокації» провели брифінг щодо діяльності так званих благодійних фондів, які працюють при лікарнях. Спікерами на ньому були експерт організації Юрій Ромашко і депутат полтавської міськради Вадим Ямщиков.

Днями в ході засідання бюджетної комісії міської ради депутати обговорювали проблеми медичної галузі. Серед інших лунала думка, що медицина в Полтаві сьогодні фінансовується недостатньо, тому потрібно шукати шляхи, щоби виправити ситуацію.

 - За ідеальних обставин благодійні фонди при лікарнях — це джерело для фінансування медицини, вони можуть сприяти розвитку медичних закладів, підвищенню якості послуг, — зауважив Ямщиков. — Але пацієнти не довіряють таким фондам. Вони не бачать прозорості в їх роботі, не бачать звітування, не розуміють, куди ідуть кошти. Саме тому, сьогодні потрібно створити умови прозорої та підзвітної роботи фондів.

 - Якщо фонд допомагає лікарні, як це говорить керівництво міського управління охорони здоров’я, то що йому приховувати? — задається питанням пан Ромашко. — Навпаки, потрібно про це говорити й показувати. В інакшому випадку відповідь одна: є що приховувати і потрібно підключати правоохоронні та контролюючі органи.

Експерт зауважив, що протягом 2014 та 2015 років неодноразово звертався до керівництва міського управління охорони здоров’я, проте безрезультатно.

— Ми пропонували готові механізми через встановлення прозорої та підзвітної роботи фондів, — пояснює Ромашко. — Жодної підтримки чи схвального рішення з боку керівництва міського управління не було. Зате нам казали, що все нормально, фонди допомагають у роботі, не потрібно там нічого міняти. Але чомусь вся країна говорить про побори у лікарнях.

Утім, є й інші приклади. Зайдіть у обласну клінічну лікарню імені Скліфосовського — усі платежі там вносяться лише в електронному вигляді через спеціальні термінали. Обласна лікарня на офіційному сайті звітує про всі отримані благодійні внески. Зайдіть на офіційний сайт обласного клінічного онкологічного диспансеру — там також є звіт.

Де-юре медицина в Україні безкоштовна, проте де-факто майже всі пацієнти лікарень платять гроші, і це ні для кого не секрет. Але принаймні вони повинні знати кому, куди і за що вони платять.

Станіслав МАЙЗУС

медицина, лікарні, благодійні фонди, Ямщиков

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.