ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 31.01


Депутатам облради не вистачило шести голосів, аби звернутися до керівників держави з проханням звільнити голову Нацбанку

Депутати обласної ради не підтримали рішення про звернення до Президента та голови Верховної Ради щодо звільнення Гонтарєвої з посади Голови Національного банку України.

Такий проект розглядали на сесії обласної ради 31 серпня. Для обгрунтування запросили Анатолія Ханка, однак той запропонував просто голосувати.

У проекті рішення було наступне обґрунтування:

На сьогодні в Україні існує дві основні загрози національній безпеці – війна на Сході та обвал курсу національної грошової одиниці. На момент призначення на посаду Голови Національного банку України Гонтарєвої В.О. (19.06.2014) курс американського долара до української гривні становив 11,85. З лютого 2014 по лютий 2015 року національна валюта України знецінилася з 8 грн за 1 долар США до понад 30 грн за 1 долар, подекуди до 40 грн на міжбанківському валютному ринку та "чорному ринку". При цьому валютні резерви Національного банку України зменшилися з лютого 2014 року по лютий 2015 року з 15 млрд 345 млн доларів США до 7 млрд доларів США в еквіваленті. У 2014-2016 роках темпи девальвації гривні виявилися вдвічі вищими за інфляцію. Однією з причин такої ситуації стало інтенсивне рефінансування банків НБУ, сума якого за 2014 рік сягнула 222 млрд грн. До того ж, НБУ викупив ще державних облігацій на суму 180 млрд грн, тому обсяги емісії у 2014 році, порівняно з 2013 роком, зросли у 3,5 раза. Це поглиблювало подальше зубожіння населення та збагачення олігархів. /.../ Очевидно, що в діяльності НБУ були допущені серйозні стратегічні помилки. Недотримання цих пріоритетів, непродумані, а часто помилкові рішення керівництва НБУ, невиправдані публічні заяви спровокували сплеск девальваційних очікувань, масовий відплив депозитів, і головне – падіння довіри до такого державного інституту, як Національний банк та національна грошова одиниця

 

- ішлося в документі.

Відтак, у зверненні до керівників держави пропонувалося:

  1. Звільнити Голову Національного банку України Гонтарєву В.О. як особу, безпосередньо відповідальну за девальвацію національної валюти України та зниження купівельної спроможності громадян України.
  2. Вжити заходів щодо стабілізації курсу української національної валюти на задекларованому у Бюджетному кодексі 2017 року рівні у 27,2-27,4 грн. за 1 долар США.
  3. Вжити заходів щодо надання належної правової оцінки діям (бездіяльності) Гонтарєвої В. О. щодо незабезпечення стабільності гривні та притягнути винних до відповідальності, передбаченої чинним законодавством України.винних до відповідальності, передбаченої чинним законодавством України.

Однак за це звернення проголосували 35 депутатів при потребі в 41 голос. Звернення лишилося хіба що в проекті.

облрада, сесія, Гонтарєва

За темою:

  • Депутати облради не підтримали скасування договорів оренди з УПЦ МП
  • Укриття в опорних школах області мають збудувати на сто мільйонів 
  • Олександр Біленький скликав чергову сесію Полтавської облради
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.