ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:30 25.01


Депутати обласної ради проти фінансування «Зорі Полтавщини» у запланованому обсязі

Сьогодні у Полтаві відбулося засідання «круглого столу», темою якого стало виконання у 2015 році заходів обласної комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери.

Керівник департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю облдержадміністрації Вадим Штефан на конкретних цифрах продемонстрував куди, кому і скільки було виділено коштів у рамках програми за минулий рік. Якщо сума витрат, що була закладена на виконання програми департаментом була на рівні 7 686,7 тисяч грн, то реально виділено було лише 4 494,3 тисячі.

Отже, програма була профінансована не в повному обсязі. Цікаво, що з виділених коштів найбільше було витрачено на сприяння фінансування діяльності державних і комунальних ЗМІ (1 994,3 тис. грн. – це 44.5 % від загальної суми), збереження документів Державного архіву області (1 197,8 тис. грн. - 26,7%), розвиток книговидання та книгорозповсюдження (789,2 тис. грн. – 17, 6%), проведення інформаційних та публічних заходів (317,5 тис. грн. – 7,1%).

Обговорення виконання програми проходило жваво і градус кипіння був доволі високим, адже представники громадськості задавали багато важливих запитань, давали слушні поради і обурювалися слабкою комунікацією департаменту з населенням.

Щодо газети «Зоря Полтавщини» стало відомо, що депутати обласної ради виступають проти повного фінансування видання (виділено 300 тисяч замість запланованих 1 400 тисяч грн.), бо на їхній погляд, за словами Штефана, трудовий колектив редакції дещо завищує свої фінансові забаганки, а власний прибуток від реклами не бажає витрачати на розвиток.

Цікавилися у Штефана, чому лише на чверть профінансовані соціально значущі проекти (як-то друкування книг місцевих авторів, приурочених до визначних подій, ювілейних та пам’ятних дат), на що отримали відповідь, що пріоритетом державного фінансування на Полтавщині є підтримка місцевих ЗМІ, все інше фінансується по залишковому принципу.

Цікаво, що на інтернет-видання «Новини Полтавщини» гроші є - наразі вони виділяються майже в повному обсязі і на наступні роки в планах інформаційного департаменту, за словами його керівника, є пріоритетним фінансування саме цього медіа-ресурсу.

Геннадій ГРАНЬКО

медіа, департамент інформації, Вадим Штефан, Зоря Полтавщини

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.