ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:15 12.02


Держархів Полтавщини оцифрував історичні документи для генеалогічних досліджень

Державний архів Полтавської області активно працює над цифруванням історичних документів, зокрема 46 фондів, які включають 7 525 особових справ, для зручності генеалогічних досліджень.

Серед цих фондів - 15 з імперського періоду, 30 з радянського та один після незалежності України.

Цифрування ведеться у співпраці з американською генеалогічною корпорацією FamilySearch International. Наразі цифрові копії 27 фондів уже доступні онлайн.

FamilySearch, некомерційна організація, заснована у 1894 році, сприяє об’єднанню поколінь через генеалогічні дослідження.

У 2020 році Державна архівна служба України підписала меморандум з корпорацією для цифрування та доступу до генеалогічних даних. Це значно розширило можливості для дослідників.

За словами заступника директора Держархіву Полтавської області Тараса Пустовіта, користувачі можуть безкоштовно переглядати зацифровані документи на сайті корпорації, хоча за завантаження даних передбачена оплата. Серед оцифрованих матеріалів - не лише метричні книги та актові записи, а й фільтраційні справи остарбайтерів, що є важливим джерелом для генеалогічних досліджень.

На сайті FamilySearch вже доступні особові справи 19 фондів Держархіву Полтавської області, що відкриває нові можливості для вивчення історії родоводів.

Також у грудні минулого року було презентовано електронний ресурс платформи ARCHIUM, який забезпечує онлайн доступ до зацифрованих документів архіву, сприяючи дослідженню історії освіти, культури та розвитку регіону.

держархів, історія, генеалогія

За темою:

  • Стародавній скіфський кинджал став музейним раритетом
  • До Дня Соборності України полтавців запрошують на всеукраїнську лекцію
  • У Полтаві відкрили пам'ятну дошку Чорнощокову
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.