ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:28 06.02


На Полтавщині стартував процес передачі земель у власність об'єднаних територіальних громад

Держгеокадастр розпочав передачу сільськогосподарських земель у власність об’єднаних територіальних громад Полтавщини. Голови ОТГ із усієї області зібралися на нараду в облдержадміністрацію з цієї нагоди.

31 січня 2018 року Кабінет Міністрів України видав розпорядження №60-р "Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад", згідно з яким земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що знаходяться в межах, визначених перспективним планом формування територій громад, мають бути передані з державної власності в комунальну власність об'єднаних територіальних громад.

У Полтавській області повноцінно зареєстровано наразі 39 об'єднаних територіальних громад. І за результатами попереднього аналізу близько 700 тисяч гектарів земель за тих умов, що кожна громада дійсно має намір і бажання отримати у власність землю сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, ми повинні передати протягом 2018 року. Дійсно, процес складний, але він доволі прозорий

– розповів начальник головного управління Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило.

За його словами, передача земель у власність ОТГ відбуватиметься всього лише в чотири етапи:

  • клопотання ОТГ до відповідного головного управління Держгеокадстру про передачу земель;
  • інвентаризація земель в межах ОТГ;
  • реєстрація земельних ділянок у кадастрі;
  • передача земель у комунальну власність.

У кожній сільській раді, що увійшла до складу ОТГ, стан справ — різний, так само, як і до кожної об'єднаної громади увійшла різна кількість сільських рад. Тому чітких термінів на виконання цього етапу не відведено.

Наприклад, у Лубенському районі ОТГ складається з 11-ті сільських рад, а в Полтавському районі Щербанівська ОТГ, наприклад, складається з двох сільських рад.

Зрозуміло, що набагато швидше пройде інвентаризація по тій громаді, в складі якої поки що найменше сільських рад.

Внесення даних про земельні ділянки до Державного земельного кадастру забезпечить ГУ Держгеокадастру в Полтавській області  і заключний етап – прийняття наказу ГУ Держгеокадастру про передачу земельних ділянок з державної власності у комунальну власність ОТГ.

Разом з цим наказом готується акт приймання-передачі, в якому буде чітко відображений перелік земельних ділянок, їх площа і їх кадастровий номер.  Відповідно, це є підставою для реєстрації речового права на земельні ділянки за об'єднаною територіальною громадою.

Більш детально отримати інформації можна на спеціально створеному сайті otg.land.gov.ua  – оглядові карти, перелік необхідних документів, тощо.

Кошти держбюджету, передбачені на земельну реформу, надаватимуться напряму з Києва регіональним центрам державного земельного кадастру, які укладатимуть угоди з ГО Держгеокадастру, який буде кінцевим отримувачем інформації.

 Будуть інвентаризуватися та передаватися у власність ОТГ всі земельні ділянки сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту, крім тих, на яких розміщені державні підприємства і будівлі державних підприємств та тих, які не відносяться до земель сільськогосподарського призначення або перебувають у приватній власності.

Ті ж землі, які перебувають в користуванні на умовах оренди, також будуть передані у власність ОТГ. А сільські ради в межах своїх повноважень  вже прийматимуть рішення про пролонгацію такого договору оренди чи відмову в поновленні такого договору та проведенні земельних торгів на ці земельні ділянки, або використання для забезпечення соціальної сфери тощо.

Орендна плата за землю, як і раніше, сплачуватиметься в місцевий бюджет. Різниця в тому, що ОТГ нарешті отримає можливість розпоряджатися – вирішувати питання про відсоткову ставку та кому надати в оренду земельну ділянку, термін дії договорів оренди. Це ті розширенні повноваження в сфері земельних ресурсів, які дадуть їм додаткові можливості здійснювати в межах своєї громади власні повноваження

– пояснив Вадим Чувпило.

Єдина ОТГ, всі дані якої, за попередньою інформацією, наразі стовідсотково внесені до Державного земельного кадастру – це Оболонська ОТГ Семенівського району.

У Щербаніській ОТГ також роботи завершуються: по цій сільраді не проінвентаризованими залишилися 18 га землі, по Тростянецькій сільській раді залишилося 18 ділянок, які потребують інвентаризації.

Не так багато роботи залишається навколо великих міст  - Кременчука, Полтави, а також у Лубенському районі – там приватизація і оформлення кадастрових номерів на доволі високому рівні.  

Натомість, у доволі великій Шишацькій ОТГ ще багато роботи, бо там багато земель. Термін виконання робіт по цій громаді встановлено до 30 квітня.

Загалом, треба інвентаризувати 145 сільських рад в складі 39 ОТГ. Кінцевим терміном передачі земель по області встановлено 30 листопада.

Перший етап – прийняти рішення на сесії та направити  Клопотання – голів сільських рад голова Полтавської ОДА Валерій Головко зобов'язав пройти протягом наступного тижня.

У Великосорочинській, Оболонській, Решетилівській, Щербанівській та Піщанській об'єднаних територіальних громадах роботи починаються вже завтра: спеціалісти Центру Державного земельного кадастру виїжджатимуть на місця, щоб проводити перший етап робіт.

ГУ Держгеокадастру в Полтавській області пропонує  об'єднаним територіальним громадам підписати меморандум про співпрацю – Держгеокадастр зобов'язується всіляко сприяти виконанню робіт та надавати інформаційну та консультаційну підтримку.

Щодо земель  поза межами населених пунктів на території, де не відбулося об'єднання територіальних громад або процес тільки триває, то до моменту об'єднання землями розпоряджатиметься ГУ Держгеокадастру в Полтавській області. З моменту об'єднання землі будуть передаватися у власність ОТГ. 

Держгеокадастр, ОТГ, передача земель

За темою:

  • Децентралізація на Полтавщині: у Кошманівці вирішують як рухатися далі
  • На Полтавщині оголосили результати виборів в ОТГ
  • На Полтавщині виявили виборчі бюлетені без захисних знаків
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.